145. rocznica urodzin Wincentego Witosa. Premier w Wierzchosławicach

2 minut czytania

W Wierzchosławicach – z udziałem premiera RP – odbyły chody 145. rocznicy urodzin wybitnego przywódcy chłopów polskich – Wincentego Witosa.

Organizatorem uroczystości był NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, a partnerem wydarzenia – Powiat Tarnowski.

„Stało się wielkie zło, ale spróbujmy przekuć je w dobro. Niech to, co się stało będzie momentem przełomu – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów 145. rocznicy urodzin Wincentego Witosa w Wierzchosławicach.

– Apeluję do wszystkich polityków, do liderów opinii, do ludzi mediów i ludzi kultury uczyńmy nasze życie publiczne lepszym, a debatę publiczną uczyńmy spokojniejszą, mądrzejszą i pełną należytego szacunku do siebie nawzajem – dodał premier.

Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu nawiązał do morderstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jego zdaniem złagodzenie debaty publicznej może być środkiem do obniżenia temperatury sporu w społeczeństwie

Urodziny Wincentego Witosa, trzykrotnego premiera RP, w jego rodzinnej miejscowości świętowane są od 2014 roku. Jest to nawiązanie do spotkań działaczy rolniczej „Solidarności” przy Grobie Witosa, nielegalnych wówczas, z okresu PRL. Począwszy od 2014 roku do Wierzchosławic w styczniu przyjeżdżają delegacje rolników z całego kraju.

Fot. Artur Gawle

no images were found

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.