3600 złotych za parkowanie w Krakowie. Interwencja kierowcy przyniosła efekt

Kraków. Długoterminowy wynajem samochodu przynosi wiele korzyści. Jak się jednak przekonał Przemysław Dudek z Krakowa brak własnego auta, to nie zawsze jest atut. Kierowca za parkowanie pod domem musiał płacić dużo więcej niż sąsiedzi.
 
– Do tej pory w Krakowie nie jest przewidziany abonament dla mieszkańców, którzy posiadają samochód w najmie długoterminowym. Normalny abonament kosztuje 10 złotych, a taki komercyjny 300 złotych miesięcznie, więc różnica jest potężna – powiedział Dudek.
Kierowca za pośrednictwem mediów społecznościowych napisał do radnych Krakowa. Po interwencji mieszkańca, sprawą szybko zajęły się władze miasta.
– Przygotowaliśmy odpowiednią poprawkę do strefy płatnego parkowania i w Krakowie wyszliśmy naprzeciw mieszkańcom, żeby osoby, które mają samochody w wynajmie długoterminowym również mogły je zarejestrować, jako samochody mieszkańca – powiedział Grzegorz Stawowy, radny miejski.
– Uchwała została przegłosowana, teraz czekamy na uprawomocnienie – wyjaśnił Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search