///

Anita Włodarczyk ma swoją własną lalkę Barbie. Polska lekkoatletka znalazła się w gronie najbardziej inspirujących kobiet świata

2 minut czytania
fot. Anita Włodarczyk (FB)
Anita Włodarczyk ma swoją własną Barbie Shero 2021 – wykonaną na wzór naszej mistrzyni.  To jedyna na świecie lalka Barbie rzucająca młotem. Warto przypomnieć, że w 2019 roku polska lekkoatletka została oficjalnie zawodniczką klubu AZS-AWF Katowice oraz ambasadorką Stadionu Śląskiego oraz marki „Śląskie”. 
 – Dzisiaj cieszę się jak dziecko – pisze na swoim fanpage’u Anita Włodarczyk. – Wiele wyróżnień, nagród w swojej karierze otrzymywałam. Każde z nich było dla mnie motywacją do osiągania jeszcze wyższych celów, ale to wyróżnienie w postaci lalki Barbie zaprojektowanej na swoje podobieństwo jest szczególne.
Dlaczego?
 – Ponieważ przyznawane jest wybitnym kobietom, które udowadniają dziewczynkom i kobietom na całym świecie, że warto mieć marzenia, być upartą w dążeniu do ich realizacji, warto podążać własną drogą. Można być kobietą i robić wszystko to, o czym się marzy. W swoim życiu pokonałam długą drogę, mierzyłam się z kontuzjami i presja społeczną, ale zawsze wychodziłam zwycięsko i wiecie co ? Nie ma rzeczy niemożliwych – dodaje mistrzyni olimpijska i złota medalistka mistrzostw świata.
W wolnym czasie spotykam się z dziećmi i młodzieżą, uczestniczę w akcjach charytatywnych i namawiam do aktywności sportowej oraz poszukiwania własnej drogi.
Jestem dumna, że łamiąc stereotypy i przesuwając granice własnych możliwości staje się wzorem dla innych.
Polska lekkoatletka znalazła się w gronie najbardziej inspirujących kobiet świata, w gronie innych sześciu Europejek nagrodzonych w tym roku wyróżnieniem Barbie Shero amerykańskiej firmy Mattel produkującej lalki Barbie. (BP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.