Connect with us
Reklama

Katowice

Anita Włodarczyk ma swoją własną lalkę Barbie. Polska lekkoatletka znalazła się w gronie najbardziej inspirujących kobiet świata

Opublikowane

on

Anita Włodarczyk ma swoją własną Barbie Shero 2021 – wykonaną na wzór naszej mistrzyni.  To jedyna na świecie lalka Barbie rzucająca młotem. Warto przypomnieć, że w 2019 roku polska lekkoatletka została oficjalnie zawodniczką klubu AZS-AWF Katowice oraz ambasadorką Stadionu Śląskiego oraz marki „Śląskie”. 
 – Dzisiaj cieszę się jak dziecko – pisze na swoim fanpage’u Anita Włodarczyk. – Wiele wyróżnień, nagród w swojej karierze otrzymywałam. Każde z nich było dla mnie motywacją do osiągania jeszcze wyższych celów, ale to wyróżnienie w postaci lalki Barbie zaprojektowanej na swoje podobieństwo jest szczególne.
Dlaczego?
 – Ponieważ przyznawane jest wybitnym kobietom, które udowadniają dziewczynkom i kobietom na całym świecie, że warto mieć marzenia, być upartą w dążeniu do ich realizacji, warto podążać własną drogą. Można być kobietą i robić wszystko to, o czym się marzy. W swoim życiu pokonałam długą drogę, mierzyłam się z kontuzjami i presja społeczną, ale zawsze wychodziłam zwycięsko i wiecie co ? Nie ma rzeczy niemożliwych – dodaje mistrzyni olimpijska i złota medalistka mistrzostw świata.
W wolnym czasie spotykam się z dziećmi i młodzieżą, uczestniczę w akcjach charytatywnych i namawiam do aktywności sportowej oraz poszukiwania własnej drogi.
Jestem dumna, że łamiąc stereotypy i przesuwając granice własnych możliwości staje się wzorem dla innych.
Polska lekkoatletka znalazła się w gronie najbardziej inspirujących kobiet świata, w gronie innych sześciu Europejek nagrodzonych w tym roku wyróżnieniem Barbie Shero amerykańskiej firmy Mattel produkującej lalki Barbie. (BP)
Czytaj dalej

Katowice

20 tysięcy nagrody za pomoc w ujęciu podejrzanego o potrójne morderstwo

Opublikowane

on

Dodane przez

20 tysięcy złotych nagrody za informacje, które pozwolą zatrzymać poszukiwanego Jacka Jaworka lub odnaleźć jego zwłoki, wyznaczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach. Jacek Jaworek jest poszukiwany listem gończym w związku z podejrzeniem dokonania potrójnego zabójstwa.

Czytaj dalej

Katowice

Drony, psy tropiące i konne patrole włączyły się w poszukiwania 52-latka podejrzanego o potrójne morderstwo

Opublikowane

on

Dodane przez

Trwają poszukiwania Jacka Jaworka podejrzewanego o zabójstwo 3 osób. Dziś w działaniach uczestniczy blisko 200 policjantów m. in. z prewencji, kryminalnych i śledczych zwalczających cyberprzestępczość.

Czytaj dalej

Katowice

Ponad 420 załóg „Złombola” wyruszyło dziś spod katowickiego Spodka w podróż marzeń

Opublikowane

on

Dodane przez

Ponad 420  złombolowych załóg  wyruszyło dziś spod katowickiego Spodka w długą podróż, pod hasłem „Over the rainbow”.  „Złombol” jest rajdem ekstremalnym, który ma ściśle ustalone trasy.  W tym roku kierowcy mogli wybrać jeden z czterech kierunków:  Turcję, Złote Piaski w  Bułgarii, albo Zalew Sulajewski.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne