>

„Anna May”. Nagrodzony debiut Agnieszki Opolskiej z Tarnowem, Szczurową i Pleśną w tle

2 minut czytania

Powieść związanej z Tarnowem I  mieszkającej niegdyś w Tarnowie-Mościcach Agnieszki Opolskiej “Anna May” została wybrana Literackim Debiutem Roku 2015.  Obecnie  Agnieszka Opolska mieszka i pracuję w Coventry w Wielkiej Brytanii, prowadzi własny biznes.
Kapituła wydawnictwa Novae Res z Gdyni, które przyznała ten tytuł brała pod uwagę ponad 300 pozycji zgłoszonych do nagrody, z terenu całej Polski.

Nagrodą w konkursie jest wydanie książki w wersji papierowej i elektronicznej  oraz jej promocja w kraju i za granicą.

Premiera Książki będzie miała miejsce w Krakowie podczas 19. edycji Międzynarodowych Targów Książki, w dniach 22-25 października 2015 r.

O czym jest “Anna May”?

25 – letnia Anna May, studentka historii sztuki, zamieszkująca w Krakowie popada w tarapaty finansowe. Podejmuje decyzję i po mimo obaw, ponownie próbuje swoich sił jako modelka. Zamiast na casting trafia jednak do pracowni intrygującego obcokrajowca, artysty malarza – Adama Northona. Początkowo odmawia, ale zbieg wydarzeń: zawód miłosny, przybycie paczki z rzeczami zmarłej matki; przywołuje demony z przeszłości, a kłopoty finansowe sprawiają, że decyduje się na pozowanie do cyklu obrazów.

Akcja książki rozgrywa się  w  Krakowie, Tarnowie, Szczurowej oraz Pleśnej. Czytelnicy Tarnowa i okolic  będą mogli odnaleźć bohaterów książki w sceneriach: Parku Strzeleckiego w Tarnowie, na ulicach: Wałowej i Krakowskiej. Bohaterowie odwiedzają tarnowską Restaurację “Tatrzańska”, Urząd Stanu Cywilnego w Gumniskach, Tarnowski Szpital i wiele innych miejsc.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Kandydujesz? A gdyby to zespół Tarnow.in zrobił dla ciebie gazetę promocyjną, zdjęcia, banery i plakaty? (autoreklama)

Następny wpis

Teatr otwarty dla wszystkich. Kto był? (zdjęcia)