Argentyńska odsłona ArtFestu (zdjęcia)

2 minut czytania

Koncert grupy Quinteto Rapido i pokaz tanga to kolejna już odsłona 12 edycji festiwalu sztuki ArtFest. Co jeszcze przygotowali organizatorzy?

Przypomnijmy, festiwal ArtFerst rozpoczął się 20 listopada. Przed nami jeszcze kilka ciekawych wydarzeń. W ramach Małego ArtFestu spotkanie z osobą św. Franciszka – spektakl dla dzieci i rodziców wyreżyserował tarnowianin, Tomasz Cyz. Sztuka pokazana zostanie w poniedziałek, 30 listopada, dwukrotnie: o godz. 16:30 i 18:00. Kolejny aspekt tarnowski to występ grupy Malwina Kołodziejczyk Septet. To zaproszenie CSM (3 grudnia) na jazzowe polsko-duńskie brzmienia, które będą połączeniem kilku nurtów muzycznych.

Rozrywkowa propozycja na piątkowy (4 grudnia) wieczór to „Musicalowa Gala Teatru Broadway” w CSM. To spektakl rewiowy, w którym można zobaczyć połączenie tańca, śpiewu i muzyki. W widowisku bierze udział 30 artystów, dla których przygotowano… 250 strojów.

Gwiazdą muzyczną tegorocznego festiwalu bez wątpienia jest Hanna Banaszak. Recital artystki odbędzie się w CSM 6 grudnia o godz. 19, a tarnowska publiczność wysłucha najpopularniejszych utworów wokalistki.

„Kompleks gmachu. O architekturze władzy według Deyana Sudjica” to tytuł wykładu Agnieszki Rasmus-Zgorzelskiej, który 8 grudnia w BWA. Tematyką wykładu będzie architektura jako narzędzie propagandy.

Na zakończenie festiwalu (10 grudnia) przygotowano kolejny wernisaż – „Casa-cosmos. Homemade paintings”, który prezentuje prace Jarosława Flicińskiego.
fot. Artur Gawle

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

„Grażyna” i „Król” docenione. Tarnowski Teatr z nagrodami w konkursie Ministerstwa

Następny wpis

Urszula Augustyn zapowiada, że to będzie trudna kadencja i zaprasza do swojego biura