/

Awaria systemu! Zapisano na szczepienia osoby 40+

2 minut czytania

Do końca dnia powinien zostać usunięty błąd w systemie rejestracji na szczepienia – zapowiedział w czwartek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Na konferencji prasowej Dworczyk powtórzył, że powodem zapisywania na szczepienia w kwietniu osób w wieku 40+ lat była usterka w systemie, a ci, których zapisano na daty kwietniowe, otrzymają propozycje nowych terminów na drugą połowę maja.

Według Dworczyka pierwotnym założeniem było, aby osobom powyżej 40. roku życia proponować terminy w maju, a „wskutek bardzo dużego zainteresowania” w grupie wiekowej 40-59 „niestety nastąpiła awaria systemu i profilu zaufanego, i internetowego konta pacjenta”. „Profil zaufany już funkcjonuje znowu, jeśli chodzi o IKP, Centrum e-zdrowia robi wszystko, żeby jak najszybciej tę awarię usunąć” – powiedział szef KPRM.

Dodał, że po dostrzeżeniu problemu zapadła decyzja o wstrzymaniu zapisów na konkretne terminy osób z tej grupy wiekowej i usunięciu błędów w systemie. „Powinno to nastąpić do końca dzisiejszego dnia” – powiedział Dworczyk. Według pełnomocnika ok. 60 tys. osób, które w wyniku błędu systemu zostały zapisane na szczepienie w kwietniu, dostanie informację o anulowaniu terminu i propozycję nowego terminu w maju.

Według danych z czwartku w Polsce wykonano łącznie 6.270.976 szczepień, w tym 2.039.663 osoby otrzymały obie dawki. Dziennie wykonuje się ponad 183 tys. szczepień.

Ministerstwo Zdrowia odnotowało w czwartek kolejny rekord liczby testów i zakażeń. Wykryto 35.251 nowych przypadków, 621 osób zmarło. Łącznie od wykrycia pierwszego przypadku w Polsce liczba zakażonych SARS-CoV-2 wyniosła 2.356.970; ponad 53,6 tys. chorych zmarło.(PAP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.