//

Będą szukać rozwiązań dla górnictwa

1 minuta czytania

Dziś o 11.00 w Katowicach po raz pierwszy zbiera się specjalny zespół, który ma opracować rozwiązania dla górnictwa. Decyzja o jego powołaniu zapadła tydzień temu, na spotkaniu związków zawodowych z wicepremierem Jackiem Sasinem. Zdaniem szefa resortu Aktywów Państwowych będzie miało ono charakter organizacyjny.

Jednak wicepremiera Jacka Sasina nie będzie. Resort Aktywów Państwowych ma reprezentować wiceminister Maciej Małecki. Związkowcy liczyli na to, że podczas spotkań zespołu uda się opracować rozwiązania problemów nie tylko Polskiej Grupy Górniczej, ale i sektora paliwowo-energetycznego.

Związkowcy otrzymali zaproszenie na dzisiejsze spotkanie nie z Ministerstwa Aktywów Państwowych, a z Polskiej Grupy Górniczej. Wygląda na to, że dzisiejsze rozmowy będą dotyczyły problemów spółki.

Plan naprawczy PGG, który powstał, a nie został tydzień temu przedstawiony stronie społecznej, zakładał likwidację 4 zakładów: kopani Wujek i Kopalni Ruda (ruch Pokój, Halemba i Bielszowice). Jeszcze przed tamtym spotkaniem przedstawiciele resortu tłumaczyli dziennikarzom, że alternatywą jest upadłość Polskiej Grupy Górniczej.

Wicepremier planu nie zaprezentował. Strony dały sobie jeszcze 2 miesiące czasu na wypracowanie rozwiązań.

DeKa

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.