>
////

Burdy po meczu Polonii Bytom i Ruchu Chorzów. Padły strzały ostrzegawcze. Awanturze pod stadionem przyglądały się dzieci. Zatrzymano 23 osoby

4 minut czytania
fot. Śląska Policja

Wczorajszy mecz III ligi piłki nożnej w Bytomiu zakończył się starciem pseudokibiców. Policjanci zatrzymali 22 pseudokibiców Ruchu Chorzów i 1 pseudokibica Polonii Bytom, którzy brali udział w bijatyce przed stadionem. Część chuliganów napadła na policjantów. Dwaj mieszkańcy Chorzowa zaatakowali kibica Polonii Bytom.

Wczoraj w Bytomiu-Szombierkach odbył się mecz III ligi piłki nożnej pomiędzy drużynami Polonii Bytom, a Ruchu Chorzów. Spotkanie zabezpieczali policjanci z Bytomia, mundurowi z oddziału i pododdziałów prewencji Policji z Katowic, Częstochowy i Bielska-Białej oraz częstochowska policja konna. W sumie o bezpieczeństwo nie tylko w trakcie trwania sportowej imprezy, ale również na długo przed jej rozpoczęciem oraz po ostatnim gwizdku sędziego dbało ponad 250 policjantów.

Podczas rozpoczęcia meczu na stadionie przebywało około 700 kibiców Polonii Bytom. Natomiast przed stadionem zebrało się około 2500 kibiców Ruchu Chorzów. Warto dodać, że zebrani pod stadionem kibice wiedzieli, że nie zdołają wejść na obiekt sportowy, ponieważ organizator meczu wcześniej poinformował o tym, że piłkarskie spotkanie odbędzie się bez udziału kibiców drużyny gości. Niestety część z zebranych osób przed stadionem nie przyjechała po to, by kulturalnie dopingować swoją drużynę. Zamiast kibicować w duchu fair play, agresywne osoby próbowały wywołać konflikt  z  policjantami. Jest to tym bardziej karygodne, ponieważ wśród zebranych pod stadionem kibiców przebywały także przyprowadzone przez rodziców i opiekunów małe dzieci. Pomimo tego część osób zdecydowała się na wywołanie burdy i starcia z  mundurowymi oraz innymi kibicami.

Pod koniec drugiej połowy meczu pseudokibice Ruchu Chorzów zaczęli szarpać za oddzielające ich od policjantów ogrodzenie, jednocześnie kierując wobec nich wulgarne słowa. Następnie pseudokibice obrzucili policjantów kamieniami, butelkami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami. Aby powstrzymać atak pseudokibiców, którzy nadal obrzucali policjantów niebezpiecznymi przedmiotami, mundurowi użyli ręcznych miotaczy gazu, pałek służbowych, granatów hukowych oraz armatki wodnej. Policjanci oddali także strzały ostrzegawcze przy wykorzystaniu amunicji niepenetracyjnej. Dopiero wtedy pseudokibice zaczęli wycofywać się w kierunku parkingów jednego z centrów handlowych. Aby nie dopuścić do zniszczenia mienia, asystowali im mundurowi.

Interwencja policjantów była skuteczna. Mundurowi zatrzymali w sumie 22 pseudokibiców Ruchu Chorzów i 1 pseudokibica Polonii Bytom. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 17 do 44 lat, mieszkańcy m.in. Chorzowa i Rudy Śląskiej oraz innych miast w woj. śląskim, małopolskim, dolnośląskim i wielkopolskim, a także 18-letniej kobiety z Bytomia. Zatrzymane osoby trafiły do policyjnego aresztu. O dalszym losie zatrzymanych osób zadecyduje prokuratura i sąd.

NZ

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Warsztaty tworzenia etnobiżuterii, gra terenowa, „Bajka Pana Kleksa”, a na zakończenie koncert Marcina Wyrostka z Orkiestrą Aukso. Ty tylko niektóre atrakcje tegorocznej INDUSTRIADY

Następny wpis

Tarnów: 60-letni pirat drogowy na ul. Lwowskiej