Connect with us
Reklama

Katowice

Burmistrzowie Pszczyny i Pszowa zakażeni koronawirusem. Cały Zarząd Pszowa na kwarantannie

Opublikowane

on

Burmistrzowie Pszczyny i Pszowa zakażeni koronawirusem. Dariusz Skrobol – burmistrz Pszczyny wydał dziś oświadczenie w tej sprawie. 

„Dziś rano otrzymałem informację, że wczorajsze badanie na obecność SARS-CoV-2 dało u mnie wynik dodatni. Choć wszystkie spotkania, w których uczestniczę, organizowane są przy najwyższych standardach bezpieczeństwa i z zachowaniem reżimu sanitarnego to nie udało mi się uchronić od wirusa.

Szczęśliwie nie mam poważnych objawów, oprócz typowych dla przeziębienia, lecz zgodnie z procedurą najbliższych 10 dni spędzę na kwarantannie.
Swoje obowiązki będę realizował zdalnie, a moje zadania w Urzędzie Miejskim przejmie pani Barbara Sopot-Zembok, która również została przebadana, lecz do zakażenia nie doszło. Niestety wynik dodatni uzyskał razem ze mną skarbnik Artur Krawczyk.  Życzę wszystkim Wam jak najwięcej zdrowia, dbajcie proszę o siebie!” – czytamy na fanapage’u pszczyńskiego burmistrza.

Tymczasem w Pszowie na COVID-19 zachorował cały Zarząd Miasta. Burmistrz Czesław Krzystała, jego zastępca Piotr Kowol i sekretarz Alicja Nawrat są na kwarantannie. Urząd Miasta w Pszowie wraca do obostrzeń, a włodarze miasta apelują: jeśli nie jest to konieczne zrezygnujcie z wizyty w Urzędzie Miejskim.

Automatycznie badaniu zostali poddani najbliżsi współpracownicy włodarzy miasta. Testy wykazały, że chorzy są także niektórzy pracownicy. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i w każdej chwili kolejne osoby mogą mieć pozytywne wyniki. (BP)

Katowice

Samorządy stracą miliardy przez Polski Ład. Drastyczne spadki dochodów mogą doprowadzić gminy do bankructwa

Opublikowane

on

Dodane przez

Polski Ład mocno uderzy w samorządy. Samorządowcy w całym kraju obawiają się konsekwencji finansowych, które przyniosą rządowe pakiety rozwiązań legislacyjnych. Straty samorządów wynikające z utraty wpływów z podatku PIT mogą wynieść nawet 12 miliardów złotych.

Czytaj dalej

Katowice

Zabójca 11-letniego Sebastiana przez wiele lat znęcał się nad swoją rodziną. Sam miał nieszczęśliwe dzieciństwo – wyjawia była żona optyka z Katowic (Uwaga! TVN)

Opublikowane

on

Dodane przez

Tomasz M. porwał, a następnie brutalnie zamordował 11-letniego Sebastiana. W przeszłości M. uprowadził spod sklepu 9-letniego Dawida. – Próbowałem uciec. Kiedy doszedłem do drzwi i zacząłem je szarpać, zorientowałem się, że są zamknięte – opowiada po latach.

Czytaj dalej

Katowice

„Zmartwychwstałam” – mówi pani Izabela, której krótko po porodzie śląscy lekarze przeszczepili płuca. Na COVID-19 zachorowała będąc w ciąży

Opublikowane

on

Dodane przez

Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu z powodzeniem przeszczepili płuca 38-letniej Izabeli, która będąc w ciąży, ciężko zachorowała na COVID-19. Jest to prawdziwy medyczny cud.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne