Connect with us
Reklama

Motoryzacja

Chcesz kupić używany samochód? Na rządowych stronach internetowych będzie można prześwietlić interesujące nas auto

Opublikowane

on

Warszawa. Dobra informacja dla kupujących używane samochody. Na rządowych stronach internetowych będzie można sprawdzić czy interesujący nas samochód jest bezwypadkowy czy nie. Już teraz można wejść na portal internetowy i prześwietlić używany samochód.
W wygenerowanym raporcie znajdziemy podstawowe informacje m.in. o pojeździe, polisie OC, badaniu technicznym, a także o tym ilu właścicieli miał pojazd. – Bardzo długo czekaliśmy, żeby w systemie ewidencji pojazdów dało się przeczytać historię także wypadkową. I to jest super, bo wreszcie ubezpieczyciele muszą pokazać informacje, o tym, jakie auta naprawiali. Może pokażą za jakie kwoty, a także opublikują zdjęcia tego, jak były uszkodzone samochody – skomentował Przemysław Szafrański z TVN Turbo.
Czytaj dalej

Katowice

W doborowej obsadzie, ale bez kibiców. 11 września ruszy Rajd Śląska

Opublikowane

on

Dodane przez

11 i 12 września do rywalizacji w samochodowym Rajdzie Śląska stanie 117 załóg. Kierowcy na trasach tym razem nie spotkają jednak kibiców.

Powodem jest pandemia, bo – jak wyjaśniają organizatorzy – póki co fani sportu mogli wrócić jedynie tam, gdzie stosunkowo łatwo kontrolować i przewidzieć ich zachowanie. Takiej możliwości nie ma na rajdach. A jednak przeważa radość, że znów można się ścigać. – Mamy 117 załóg, w tym 70 załóg w Mistrzostwach Polski. Dla nas to nagroda za pracę w trudnych warunkach, że tylu kierowców obdarzyło nas zaufaniem i zgłosiło się na nasz rajd – tłumaczył Grzegorz Wróbel, prezes Fundacji Automobilistów. Dodajmy, że w swojej kategorii wystartują również samochody historyczne. Tutaj zgłosiło się 14 ekip.

Podczas siedmiu odcinków specjalnych zlokalizowanych  w Miedźnej, Jastrzębiu-Zdroju i Warszowicach, kierowcy będą mieli do przejechania łącznie ponad 100 km . Bazą, swoistym „domem” imprezy, będzie Stadion Śląski. To tutaj zawodnicy będą serwisować swoje samochody. A sama rywalizacja ma być wyjątkowo zacięta. – Poprzednie lata pokazały, że odcinki są wyjątkowo wymagające: dosyć niebezpieczne, bardzo szybkie i techniczne. W Mistrzostwach Polski ścigamy się o setne sekundy, trzeba „cisnąć” od startu, żeby być w tej walce – przyznał Kacper Wróblewski z Orlen Team.

WD

Czytaj dalej

Motoryzacja

Dynamiczny, praktyczny i luksusowy. Turystyczny motocykl, który wyróżnia się dbałością o każdy detal

Opublikowane

on

Jest dynamiczny i praktyczny. MV Agusta Turismo Veloce 800 Lusso to turystyczny motocykl, który wyróżnia się dbałością o każdy detal. W tym jednośladzie możemy regulować system ABS, kontrolę trakcji lub zawieszenie. Prezentowana wersja MV Agusta Turismo Veloce 800 Lusso kosztuje prawie 85 tysięcy złotych.
 
Czytaj dalej

Motoryzacja

Zmiany w znakowaniu tablic rejestracyjnych pojazdów. Cztery nowe zabezpieczenia przed fałszowaniem

Opublikowane

on

Zmiany w znakowaniu tablic rejestracyjnych pojazdów. Do 11 lipca wszystkie były zabezpieczone stemplem z tyłu blachy. Teraz tablice zyskały cztery nowe oznaczenia od razu widoczne z przodu obok cyfr i liter.
– Obecnie wydawane tablice rejestracyjne mają laserowy grawer, który zabezpiecza je przed ewentualnym fałszowaniem. Nie powoduje to ewentualnych kosztów dla kierowców – powiedział Jan Krynicki z Ministerstwa Infrastruktury.
Niestety zmiany nie oznaczają, że w wydziale komunikacji od razu dostaniemy nowe tablice. Urzędy muszą pozbyć się najpierw wcześniej wyprodukowanych i ważnych tablic.
 
Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne