//

Od soboty czerwona strefa w całym kraju. To kolejny cios m.in. dla gastronomii. Katowice próbują pomóc

2 minut czytania
fot. UM Katowice
Katowicki Urząd Miasta przeprowadza aktualizację bazy z katowickimi restauracjami oferującymi jedzenie na wynos – to z jednej strony ułatwienie dla mieszkańców, z drugiej zaś wsparcie dla podmiotów. Od soboty czerwona strefa w całym kraju. Gastronomia będzie działać jedynie na wynos.  
Nowe obostrzenia potęgują problemy w branży gastronomicznej, ograniczają ich normalne funkcjonowanie.
– Baza jest udostępniana za pomocą naszych kanałów informacyjnych – pisze na swoim fanpage’u prezydent miasta Marcin Krupa. – Takie działania pozwolą firmom, przynajmniej w pewnym stopniu, zrekompensować ponoszone straty, a mieszkańcy, którzy w związku z rosnącą ilością zakażeń oraz coraz częściej nakładaną kwarantanną, nie mogą lub chcą wychodzić z domów, zyskają możliwość otrzymanie jedzenia pod drzwi.
Urząd roześle drogą mailową podmiotom wcześniej zgłoszonym do bazy prośbę o potwierdzenie udziału w akcji „Jedzenie na wynos”. Niezależnie od tego – wszystkie chętne firmy, które dostarczają jedzenie na wynos w Katowicach mogą same wysyłać zgłoszenia drogą mailową do Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice na adres: k@katowice.eu z tematem „JEDZENIE NA WYNOS”. W mailu należy podać nazwę firmy, jej adres, mail, stronę www (jeśli firma posiada) oraz telefon. (IKC)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Samopomoc znowu działa: #pomogę #pies #kwarantanna #zakupy – takie ogłoszenia można znaleźć w sieci

Następny wpis

Gmina Nysa – nowa inwestycja PSE warta ponad 100 mln zł