„Czujemy ulgę, że znika zagrożenie pozbawienia Małopolski środków z UE”. Wojewódzki sejmik uchylił tzw. uchwalę anty-LGBT

Kraków. Małopolski sejmik uchylił tzw. uchwalę anty-LGBT. Za unieważnieniem opowiedziało się 16 radnych, siedmiu było przeciw, 15 wstrzymało się od głosu, a jeden był nieobecny. Projekt uchwały został przygotowany przez opozycję i zawiera on między innymi deklarację o tolerancji i ochronie przed dyskryminacją. Wcześniej z uchwał wycofali się radni lubelscy i podkarpaccy, a w środę podobną uchwałę uchyli radni województwa świętokrzyskiego.
 

– To nie myśmy przyjęli deklarację, nie my uchyliliśmy poprzednią deklarację. To zrobiła opozycja. Myśmy po prostu nie zastosowali dyscypliny klubowej. Każdy miał prawo zagłosować tak, jak uznał za stosowne – mówił Witold Kozłowski, marszałek woj. małopolskiego po głosowaniu.

– Czujemy ulgę, że poprzez uchwalanie tej uchwały znika zagrożenie pozbawienia Małopolski środków z UE. Niemniej ważne, że – mam nadzieję – wszystkie osoby, które tą uchwałą z 2019 roku czuły się dyskryminowane, poniżane, zagrożone, teraz mogą odetchnąć z ulgą – podkreślił Jacek Krupa, radny sejmiku małopolskiego.

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search