//

Czy jazda rowerem w Twoim mieście to radość czy stres? Trwają badania klimatu rowerowego

2 minut czytania
fot. NZ

Badanie Klimatu Rowerowego poszukuje odpowiedzi na pytania: Czy Twoja miejscowość odnosi się z sercem do ruchu rowerowego? Czy jazda rowerem w Twojej miejscowości sprawia radość, czy jest raczej źródłem stresów?

Europejskie Badania Klimatu Rowerowego 2020 są próbą zebrania opinii o jakości warunków korzystania z roweru w Polsce. Są one realizowane przez Polską Unię Mobilności Aktywnej (PUMA) w porozumieniu z innymi organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF). Badania zostaną przeprowadzone według sprawdzonej i rozwijanej przez Allgemeine Deutsche Fahrrad Club (ADFC) i Politechnikę Drezdeńską metodologii Fahrradklima – Test.

Badania w polskich miastach wystartowały  4 listopada. Mogą w nich wziąć udział wszyscy mieszkańcy – wystarczy wypełnić ankietę: https://rowerowyklimat.pl/

– Katowice z każdym rokiem są coraz bardziej przyjazne rowerzystom. Inwestujemy znaczne środki
w rozbudowę infrastruktury rowerowej. W zeszłym roku wydaliśmy na ten cel ponad 6 mln zł, a w tym roku zarezerwowano w budżecie około 18 mln zł. W tym roku planujemy oddanie do użytku prawie 8 km nowych dróg rowerowych, czyli ponad dwa razy więcej niż w roku 2019. Naszym celem jest połączenie wszystkich dzielnic miasta komfortowymi drogami rowerowymi z centrum – mówi prezydent Marcin Krupa.

Wyniki testu umożliwią stworzenie wielowymiarowego obrazu sytuacji osób korzystających
z rowerów w poszczególnych miastach i gminach kraju, dając możliwość wsparcia argumentów na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem i jakości przestrzeni publicznych. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.rowerowyklimat.pl. (BP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Dziś na Śląsku 2666 zakażenia COVID-19, w całym kraju: 22 464 i 626 zgonów. Skala pandemii nas przerosła – przyznaje Ministerstwo Zdrowia

Następny wpis

Mistrzowie Polski w hokeju na lodzie wygrali z COVID-19