Connect with us
Reklama

Podhale

Dużo śniegu w Tatrach. Turyści zadowoleni, ale TOPR ostrzega przed trudnymi warunkami (wideo)

Opublikowane

on

W Tatrach ogłoszono trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Na Kasprowym Wierchu całkowita pokrywa śnieżna wynosi 185 centymetrów, a w Zakopanem ponad 30 cm.
Turyści cieszą się ze śniegu, ale ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia ratunkowego ostrzegają, że w górach panują trudne warunki i poruszanie się po nich wymaga bardzo dużego doświadczenia i umiejętności.
Czytaj dalej

Podhale

Tatry: tłumy na szlakach i seria wypadków

Opublikowane

on

Długi weekend przyciągnął w Tatry tłumy turystów. W piątek ratownicy TOPR byli wzywani 12 razy – pierwszy raz o trzeciej nad ranem przez eksploratorkę Jaskini Śnieżnej, która schodząc do niej, pośliznęła się na zmrożonym śniegu i spadła około 100 metrów, doznając uszkodzenia kręgosłupa – poinformował w sobotę ratownik dyżurny TOPR Witold Cikowski.

Czytaj dalej

Podhale

Zakopane: bezpłatny szlak turystyczny wzdłuż trasy kolei PKL na Gubałówkę otwarty

Opublikowane

on

Polskie Koleje Linowe przy współpracy z władzami Zakopanego i Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym udostępniły dla turystów nowy ogólnodostępny szlak pieszy prowadzący na Gubałówkę. Ścieżka wiodąca na wzniesienie przebiega bezpośrednio wzdłuż trasy kolei linowo-terenowej PKL na Gubałówkę.

Czytaj dalej

Podhale

Obwodnicą będzie łatwiej dojechać w Pieniny i Spisz

Opublikowane

on

Dzisiaj turyści jadąc zakopianką na Spisz, czy w Pieniny z reguły przejeżdżają przez centrum Nowego Targu. To generuje często ogromne korki. Powinno się to jednak zmienić, gdy powstanie południowa obwodnica miasta. Trwają procedury opracowywania dokumentacji na etapie projektowym. Znane są teraz trzy warianty przebiegu obwodnicy. Konsultacje w tej sprawie potrwają jeszcze do 11 czerwca.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne