///

Dziś na youtube Netflixa niezwykły koncert noworoczny NOSPR w Katowicach, z muzyką do filmu Georga Clooney’a. Zapis dźwiękowy zostanie wysłany w kosmos

2 minut czytania
fot. NOSPR Katowice
Dziś światowa premiera koncertu z muzyką z filmu „Niebo o północy” w reżyserii George’a Clooney’a, w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Muzycy zagrają pod batutą Radzimira Dębskiego – JIMKA. 
Koncert noworoczny online będzie dostępny na kanale YouTube Netflix Polska lub na Facebooku dziś 0 godz. 18.00.  A co ciekawsze tuż po nim zapis dźwiękowy zostanie wysłany w kosmos.
Autorem niezwykłej ścieżki dźwiękowej jest  zdobywca Oscara Alexandre Desplat (autor muzyki do takich filmów jak Grand Budapest Hotel, Harry Potter i Insygnia Śmierci, Gra Tajemnic).
“Niebo o północy” to film o odpowiedzialności i ludzkiej potrzebie kontaktu. Samotny naukowiec z Arktyki próbuje za wszelką cenę nawiązać połączenie z ekipą astronautów, by powstrzymać ich przed powrotem na Ziemię. Załoga nie wie, że może okazać się jedyną nadzieją ludzkości na przeżycie. Czy nadzieja znajdzie drogę?
Jedna z najbardziej spektakularnych sal koncertowych w Europie zmieni się w prawdziwą przestrzeń kosmiczną. I to dosłownie, bo koncert w katowickim NOSPR-rze  to audiowizualna podróż nie tylko dla fanów muzyki i kina. Zaraz po premierze – we współpracy z Centrum Nauki Kopernik – zapis dźwiękowy koncertu wysłany zostanie w kosmos przez specjalnie przygotowany nadajnik kosmiczny.
Koncert noworoczny NOSPR Katowice na kanale YouTube Netflix Polska lub na Facebooku 3 stycznia o godz. 18.00. (BP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.