//

Ewa Kopczyńska – znakomita aktorka sosnowieckiego Teatru Zagłębia walczy o życie

2 minut czytania
fot. Teatr Zagłębia
Ewa Kopczyńska – znakomita aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu walczy o życie. Do sosnowieckiego szpitala trafiła nieprzytomna, z pękniętym tętniakiem mózgu, tuż po świętach. Przez trzy tygodnie była w śpiączce. W poniedziałek, 18 stycznia otworzyła oczy i powoli odzyskuje świadomość, co bardzo dobrze rokuje.

Lekarze stwierdzili całkowity niedowład czterokończynowy. Ewa jest podłączona do respiratora, nie oddycha samodzielnie, przeszła również zabieg tracheotomii.

Niestety, bez kosztownej rehabilitacji nie ma szans na powrót do normalnego funkcjonowania. Wymaga specjalistycznej opieki w ośrodku rehabilitacyjnym, który zapewni jej również dostęp do odpowiedniej do jej stanu zdrowia terapii.
 – Miesiąc temu dotarła do nas smutna wiadomość dotycząca naszej cudownej aktorki – Ewy Kopczyńskiej – czytamy na stronie Teatru Zagłębia. – W związku z tym mamy do Was ogromną prośbę – podajemy numer konta Fundacji „Światło”, na które możecie wpłacać pieniądze na rehabilitację Ewy. Bardzo prosimy o Państwa pomoc.
Pamiętajcie – liczy się każda złotówka, za którą już z góry bardzo dziękujemy!
– Ewa to wspaniały , ciepły i wrażliwy człowiek, moja przyjaciółka od wielu lat. To właśnie w Teatrze Zagłębia spotkaliśmy się po raz pierwszy – wspomina Dariusz Niebudek, aktor scen śląskich. – Ta przyjaźń trwa do dziś. Wierzę głęboko, że Ewę uda się uratować. Dlatego prosimy o wsparcie!
Pomóc można przelewając dowolną kwotę na konto Fundacji „Światło”:
Fundacja „Światło”
ul. Grunwaldzka 64
87-100 Toruń
Bank Pekao S. A.
34 1240 4009 1111 0000 4490 9943
z dopiskiem „Ewa Kopczyńska”
(BP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.