Connect with us
Reklama

co słychać?

Fałszywi policjanci zatrzymani w centrum Katowic

Opublikowane

on

Policjanci z  Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych m.in. o podszywanie się pod funkcjonariuszy policji oraz rozboje. Do zatrzymania doszło w centrum Katowic, kiedy 25-letnia kobieta zadzwoniła na policję z informacją, że do jej mieszkania próbują wtargnąć nieznani jej mężczyźni.

Na miejsce zostali skierowani policjanci operacyjni, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 40 i 42 lat. Trzeci z mężczyzn w wieku 23 lat  trafił w ręce policji kilkanaście dni później w Warszawie. Ustalono, że mężczyźni przyszli do pokrzywdzonej kobiety już po raz trzeci, podając się za policjantów. Posługiwali się podrobionymi legitymacjami policyjnymi, a także fałszywymi dokumentami prokuratorskimi, które pozwoliły im na przeszukanie mieszkania zajmowanego przez pokrzywdzoną. W czasie swoich wcześniejszych wizyt, mężczyźni zmusili kobietę do wydania gotówki, używali wobec niej kajdanek, siły fizycznej  oraz gróźb. Ostatecznie zabrali  z jej mieszkania  pieniądze oraz telefon komórkowy.

W chwili zatrzymania przy sprawcach znaleziono nielegalną broń wraz z amunicją oraz maczetę i kastet. Wszyscy byli już wcześniej karani, a 42-latek poszukiwany był listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Płocku do kary odbycia pond 10 lat pozbawienia wolności. Wobec dwóch z mężczyzn, na wniosek prokuratora, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie, a trzeci został objęty policyjnym dozorem. (BP)