Connect with us
Reklama

Katowice

Gigantyczne kolejki w Parku Śląskim. Majówka pod znakiem szczepień przyciągnęła tłumy mieszkańców miasta (wideo)

Opublikowane

on

Od samego rana w Parku Śląskim obok Kapelusza tłumy. W tym roku mieszkańców miasta nie przyciągnęły majówkowe atrakcje, lecz szczepienia. Akcja #zaszczepsięwmajówkę przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.  Na szczepienie najwytrwalsi czekali nawet 5 godzin. 

Na cały majówkowy weekend przygotowano 2,5 tysiąca dawek szczepionki firmy Johnson&Johnson. Wystarczyło e-skierowanie i dużo cierpliwości.

 – Stałem w kolejce od 7.30. – mówił wyraźnie już zmęczony, ale zadowolony  32-letni Rafał z Katowic. – Szczepionkę dostałem o 12.30. Pięć godzin stania, ale certyfikat szczepienia mam już w kieszeni. I to dla mnie najważniejsze.

Już od rana przy punkcie szczepień tworzyły się gigantyczne kolejki.  Wzdłuż ul. Chorzowskie cały prawy pas został zakorkowany. O 11.00 na fanpage’u wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka pojawił się komunikat o zamkniętych parkingach oraz apel, by na miejsce szczepień przyjeżdżać środkami komunikacji miejskiej.

fot. IKC

fot. IKC

fot. IKC

fot. IKC

fot. IKC

 – Akcja #ZaszczepSięwmajówkę” w Parku Śląskim w Chorzowie przekroczyła nasze oczekiwania! Dziękujemy Wam! – czytamy na portalu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego . – Przypominamy, iż do dyspozycji było 2,5 tys. dawek szczepionek Johnson & Johnson. Ze względu na to, iż szczepienia odbywają się w godzinach od 8.00 do 18.00 oraz na ograniczone możliwości przeprowadzenia dziennej liczby szczepień (do 1 tysiąca osób dzisiaj, jutro podobnie).  ZAPRASZAMY kolejnych chętnych na szczepienie przeciwko koronawirusowi jutro i pojutrze (2 i 3 maja).
Majówkowa akcja szczepień trwa.  (BP)