Główne Przyczyny Popularności Pożyczek Online

Ilustrowany Kurier Codzienny

Odkąd szybkie pożyczki online stały się tak popularne, to tradycyjne banki muszą naprawdę kombinować, żeby znaleźć chętnych na swoje oferty kredytowe. No właśnie, ale dlaczego ten produkt, który teoretycznie wydaje się mniej „pewny”, stał się tak częstym rozwiązaniem wśród tych, którzy szukają szybkiego zastrzyku gotówki? Sprawdźmy to!

- reklama -

Dostępność

Niezależnie czy mówimy o produkcie finansowym, czy o jakimkolwiek innym rozwiązaniu rynkowym, do popularności potrzeba dwóch rzeczy:

- REKLAMA -
  • popytu na dany produkt
  • podaży danego produktu

Zgadza się, stare dobre prawo popytu i podaży nigdy nie zawodzi i widać to w tym, jak wiele pożyczek online dostępnym jest dzisiaj na rynku. Dlatego właśnie sens mają takie platformy jak Crezu, które zbierają najlepsze oferty z sektora pozabankowego i oferują korzystne warunki swoim klientom.

- Advertisement -

I właśnie dzięki takim platformom jak Crezu, dziś wystarczy tylko kilka kliknięć, żeby uzyskać pożyczkę przez internet. A co więcej, przekonanie o tym, że trzeba spełniać wymagania odnośnie do zdolności kredytowej dziś „idą do lamusa”, za sprawą dostępności takich produktów jak:

  • pożyczki bez sprawdzania w BIK
  • pożyczki na dowód (bez dodatkowej weryfikacji)
  • pożyczki dla zadłużonych

Zgadza się, nawet osoba z problemami finansowymi jest w stanie dziś zaciągnąć pożyczkę na całkiem niezłą kwotę. Tak jak kiedyś brak zdolności kredytowej lub zaświadczeń o zarobkach był ciężką do przeskoczenia barierą w tradycyjnych instytucjach pankowych, tak dzisiaj ta bariera po prostu nie istnieje

Jeśli chcesz dostać pożyczkę — dostaniesz ją, może nie wszędzie, jednak można być pewnym, że jakaś oferta się znajdzie. A cóż, żyjemy w takich czasach, że potrzeba na dodatkowe środki nie jest niczym nadzwyczajnym.

Różnorodność

Najlepszą rzeczą na rynku pożyczek online, która bez wątpienia wpływa na ich popularność, jest różnorodność dostępnych ofert. 

Oczywiście jest w tym jakiś element konkurencyjny pomiędzy instytucjami finansowymi, natomiast warto wiedzieć, że kiedyś konkurencja odbywała się głównie w zakresie oprocentowania, a dziś są to też rzeczy takie jak:

Aspekt

Wyjaśnienie

Szczegółowe warunki pożyczki

Obecnie firmy finansowe konkurują na ofercie różnych warunków pożyczki, co obejmuje elastyczność spłaty, minimalne wymagania formalne

Szybkość obsługi

Szczególnie istotne dla klientów potrzebujących szybkich środków w nagłych sytuacjach życiowych

Personalizacja ofert

Możliwość dostosowania ofert pożyczkowych do indywidualnych potrzeb klientów, na przykład poprzez elastyczne kwoty pożyczek lub harmonogramy spłat

Dostępność międzynarodowa

Możliwość oferowania pożyczek klientom znajdującym się poza granicami danego kraju

Dostępność dla zadłużonych

Niektóre firmy pożyczkowe oferują również produkty dostosowane do osób z nieidealną historią kredytową, co znacząco zwiększa dostępność

Do tego dochodzą też pożyczki na konkretne cele jak np. na remont; tych pożyczek jest dosłownie tyle, że jeśli byście zdecydowali się na wyszukanie idealnej oferty do swojej konkretnej potrzeby, to prawdopodobnie byście ją znaleźli… ale po co samemu szukać, skoro z Crezu jest najszybciej?

Jakość

Konkurencyjność na rynku zawsze zmusza firmy do poprawiania jakości swoich usług — jest to nieodłączny element kapitalizmu. 

No i właśnie, skoro internetowych firm pożyczkowych jest więcej niż banków, a do tego konkurują ze sobą w jednym i tym samym miejscu, to ta konkurencyjność jest na jeszcze wyższym poziomie.

A co najlepsze, zyskuje na tym klient, dzięki temu mając:

  • korzystne warunki pożyczki
  • regularne promocje np. pożyczek z RRSO 0%
  • całodobową obsługę klienta
  • zautomatyzowany proces weryfikacji

I właśnie dzięki tej konkurencyjności, połączonej z rozwojem technologicznym, dni, kiedy trzeba było brać dzień wolny w pracy, po to, żeby wstać rano i czekać z teczką w banku na decyzje konsultanta dobiegły końca.

Co więcej, tu nie ma już odwrotu — walka o klienta będzie odbywać się cały czas; tak długo, jak firmy pożyczkowe będą operować na rynku, który nie jest drastycznie regulowany przez instytucje państwowe. 

A na chwilę obecną wydaje się, że firm pożyczkowych raczej przybywa, niż ubywa, a więc oznacza to lepszą jakość usług z roku na rok. I cóż, każdy, kto regularnie korzysta z pożyczek online, wie, że faktycznie tak to wygląda.

 

TAGGED:
Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *