>
/

Groźne dachowania osobówek

2 minut czytania

Z policji: środowy wieczór w garnizonie tarnowskim to dwa groźnie wyglądające dachowania osobówek. Pierwsze miało miejsce w Tarnowie przed godziną 20, drugie po 21 w Ciężkowicach. W obydwu przypadkach skończyło się jedynie na dużej dawce strachu.

Przed godziną 20 kierująca Renault Twingo mieszkanka Powiśla Dąbrowskiego jadąc drogą krajową 73 w kierunku centrum miasta, na rondzie przy straży pożarnej z niewyjaśnionej przyczyny najechała na krawężnik i doprowadziła do wywrócenia pojazdu na dach. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a mocno wystraszoną kierującą Twingo pouczono.

Kilkadziesiąt minut później policjanci z komisariatu w Ciężkowicach zostali wezwani na miejsce dachowania BWM. Na skrzyżowaniu w kierunku Gorlic, około godziny 21.30, 19-letni kierowca z Tarnowa wymusił pierwszeństwo przejazdu na 19-latku, który ratując się przed zderzeniem, wykonał manewry obronne, niestety skutkujące dachowaniem w przydrożnym rowie. Również w tym przypadku kierowcy nie odnieśli obrażeń, a sprawca tej kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 220 złotych oraz 6 punktami karnymi.

Policjanci apelują o dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a także aktualnie panujących warunków drogowych oraz stosownie zasady ograniczonego zaufania.

Źródło: materiały policji

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Szachowanie Szychem. Zabetonować i wykosić

Następny wpis

Tarnów: parasolki na Rynku. W czerwcu koniec remontu