///

Groźny pożar w Sosnowcu. „Prosimy o pozostanie w domach i zamknięcie okien” – apelują prezydent miasta i wojewoda śląski

1 minuta czytania
fot. Śląska Policja

Pożar wybuchł w rejonie ulicy Radocha. Na miejscu pracuje 5 zastępów straży pożarnej. Płonie składowisko odpadów. Zapaliły się pojemniki z nieznana substancją. 

– Bardzo proszę o pozostanie w domach i zamknięcie okien oraz o maksymalne ułatwianie przejazdu wszystkim służbom – apeluje na swoim fanpage’u Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Po godz. 20.00 ostrzeżenie pojawiło się również na stronie FB wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka:

„W związku z nieopanowanym jeszcze pożarem składowiska odpadów oraz powstałej w jego wyniku przemieszczającej się chmury dymu, zalecamy zamknięcie okien w mieszkaniach oraz unikania przebywania na zewnątrz na obszarze miast: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza oraz na obszarze powiatów: będzińskiego, myszkowskiego i zawierciańskiego.”

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia jednak zalecanie jest pozostanie w domu i zamkniecie okien.

Policjanci drogówki i prewencji kierują ruchem i umożliwiają dotarcie na miejsce kolejnym ekipom ratownictwa gaśniczego. Mundurowi proszą o stosowanie się do poleceń kierujących ruchem, którzy blokują poszczególne odcinki dróg. Apelują też do mieszkańców by nie gromadzili się w okolicy pożaru.

BP

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.