Igor Herbut i LemON zagrają w Koszycach dla Matyldy, Natalki i Zuzi

2 minut czytania

W najbliższą sobotę odbędzie się trzecia edycja „Manii Pomagania”. 25 lipca w Koszycach Małych zagra zespół LemON, który swoim występem wspomoże trzy niepełnosprawne dziewczynki z gminy Tarnów: Zuzię, Matyldę i Natalkę. Organizatorami „Manii Pomagania” są: Gmina Tarnów i Radio RDN Małopolska. Redakcja „Tarnów.in” objęła to wydarzenie patronatem medialnym.

To już trzecia edycja koncertów charytatywnych w Koszycach. W trakcie dwóch poprzednich (występy grup Enej i Pectus) wsparto sześcioro dzieci zamieszkujących teren gminy Tarnów na kwotę ponad 100 tys. zł. W tym roku pomoc otrzymają: ośmioletnia Zuzia ze Zgłobic, która cierpi dziecięce porażenie mózgowe, przez co jest niezdolna ruchowo i słabo widząca, dziesięcioletnia Matylda, która nie mówi, nie chodzi, jest niewidoma i z opóźnieniem rozwoju psychoruchowego oraz Natalia – dziewiętnastolatka z Jodłówki-Wałek, która od 13 lat zmaga się z zanikiem mięśni i stawów.

Igor Herbut z zespołem to największa gwiazda sobotniego wydarzenia, jednak organizatorzy zapraszają do Koszyc Małych już na godz. 16:00, kiedy to rozpocznie się „Spartakiada” oraz konkurs na najlepsze ciasta pośród Klubu Seniorów. Występy muzyczne rozpoczną najmłodsi artyści (koncert „Dzieci dzieciom”) oraz Studio Rocka Pawła Mazura. Na deser zebrani usłyszą największe hity zespołu LemON: „Jutro”, „Scarlett” czy „Napraw”.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Tarnów. Burza nad miastem. Dziś już trzecia… (zdjęcia Artura Gawle)

Następny wpis

Malwina Kołodziejczyk i Poleshift Project w Tarnowie. Wejściówki „do wzięcia”