>
/

IMGW: intensywne opady w sześciu województwach

1 minuta czytania

IMGW wydał w poniedziałek rano ostrzeżenia przed intensywnymi opadami dla sześciu województw. Alerty drugiego stopnia obowiązują na Śląsku, w Małopolsce oraz części województwa świętokrzyskiego. W niektórych powiatach do środowego poranka suma opadów może wynieść nawet 150 mm.

Alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązuje w południowych powiatach województwa opolskiego, na Mazowszu, w Łódzkiem oraz wschodniej części województwa świętokrzyskiego. W pozostałej części województwa oraz na Śląsku i w Małopolsce obowiązuje ostrzeżenie stopnia drugiego.

W większości powiatów ostrzeżenia obowiązują do środowego poranka. Do tego czasu opady deszczu mogą wynieść lokalnie nawet do 150 mm. IMGW zaleca przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Radzi też, by dostosować swoje plany do warunków pogodowych.(PAP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Mandaty i wnioski do sądu po wczorajszych demonstracjach antycovidowców. Protestowali również Ślązacy

Następny wpis

Bartosz Zmarzlik nie pomógł Stali Gorzów w finale żużlowej PGE Ekstraligi. Unia Leszno czwarty raz z rzędu została mistrzem Polski