//

Internauci pomogli odnaleźć matkę 3-latka, która zostawiła syna w poniedziałkowy wieczór na sosnowieckiej „Patelni”

1 minuta czytania
fot. Śląska Policja

Policja odnalazła kobietę, która w poniedziałek po 22.00 na Placu Stulecia w centrum Sosnowca, pozostawiła kilkuletniego chłopca. Dzięki pomocy internautów tożsamość kobiety i dziecka została ustalona już w kilka minut po publikacji materiału. 

Sosnowieccy policjanci poszukiwali kobiety, której wizerunek opublikowano na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji. W poniedziałek po 22.00, w centrum Sosnowca na Placu Stulecia, zwanym popularnie „Patelnią”, poszukiwana pozostawiła 3,5-letniego chłopca. Dziecko było czyste i zadbane, jednak kontakt z chłopcem był utrudniony. Z uzyskanych przez policjantów informacji wynikało, że kobieta może być jego matką. Policjanci ustalili też, że wraz z dzieckiem przyjechała ona do centrum Sosnowca tramwajem linii 21, jadącym z Dąbrowy Górniczej przez Będzin. Z przystanku, przejściem podziemnym przy dworcu, wyszła ona na Plac Stulecia, tuż koło pomnika Jana Kiepury, po czym szybko wsiadła do autobusu, pozostawiając dziecko samo na ulicy. Zdezorientowany maluch został w pobliżu pomnika, gdzie znalazła go przechodząca tamtędy kobieta. Kiedy nie udało jej się znaleźć opiekunów, natychmiast powiadomiła policjantów.

Śląska Policja dziękowała dziś za szybki odzew internautów, którzy pomogli w odnalezieniu matki chłopca.  (BP)

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Sprawa zamordowanej Iwony Cygan ze Szczucina wraca niespodziewanie „tylnymi drzwiami”. Za sprawą kontrowersyjnego tekstu dziennikarza Onetu

Następny wpis

Katowiccy radni solidarni ze strajkującymi kobietami. Nie wszyscy są jednak zgodni w tej sprawie