Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy online?

4 minut czytania

Szukasz dobrej oferty kredytu gotówkowego online? Podpowiemy Ci, jak wybrać najlepszy produkt bez wychodzenia z domu! Przez internet możesz pożyczyć nawet kilkaset tysięcy złotych. Sprawdź, od czego należy zacząć.

Kredyt gotówkowy udzielany przez bank wcale nie musi być drogi. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej oferty. O czym warto pamiętać przed złożeniem wniosku? Podpowiadamy!

Po pierwsze, zastanów się, jaką kwotę chcesz pożyczyć

Dobry kredyt gotówkowy online to taki, który jest tani i łatwo dostępny. By rozpocząć poszukiwanie odpowiedniej oferty, musisz określić, ile i na jak długo chcesz pożyczyć. Pożycz dokładnie tyle, ile potrzebujesz – nie ma sensu pożyczać więcej, gdyż każdą złotówkę będziesz musiał oddać wraz z odpowiednimi odsetkami i opłatami dodatkowymi.

Kredyty gotówkowe są udzielane w kwocie od 100 do nawet 300 000 zł z okresem spłaty rozłożonym nawet na 10 lat. Ostateczne warunki kredytowania i kwota są uzależnione od Twojej zdolności kredytowej oraz aktualnej sytuacji finansowej, w której się znajdujesz. Jeśli nie posiadasz zaległości w spłacie, nie figurujesz w bazach dłużników i zarabiasz odpowiednio dużo, by móc spłacić swoje zobowiązanie, możesz liczyć na kredyt w wyższej kwocie.

Po drugie, skorzystaj z porównywarki kredytów gotówkowych

Jeśli określiłeś już kwotę swojej pożyczki, czas znaleźć odpowiednią ofertę. W tym może Ci pomóc porównywarka kredytów gotówkowych. Jak to działa? Wystarczy, że wybierzesz na suwakach preferowaną kwotę oraz okres spłaty, a w zamian otrzymasz zestawienie ofert, które odpowiadają Twoim wymogom. Przy każdym produkcie znajdziesz jego parametry – prowizję, oprocentowanie, wysokość miesięcznej raty oraz RRSO i koszt całkowity zobowiązania. Warto się przyjrzeć właśnie tym ostatnim parametrom, które określają wysokość wszystkich opłat. Im będą one niższe, tym oferta jest bardziej atrakcyjna.

Po trzecie, zapoznaj się z rankingiem kredytów online

Dobrym pomysłem jest także zapoznanie się z aktualnymi rankingami. Ranking kredytów gotówkowych to wybór atrakcyjnych ofert, o które możesz wnioskować bez wychodzenia z domu. Środki z kredytu otrzymasz nawet następnego dnia roboczego. Wszystko zależy od tego, w jakim banku posiadasz swoje konto osobiste. Jeśli zarówno Ty, jak i bank udzielający Ci kredytu dysponujecie rachunkiem w tej samej instytucji, środki trafią do Ciebie natychmiastowo – tuż po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej. Pamiętaj jednak, że możesz zostać poproszony o dosłanie dodatkowych dokumentów, skanów czy wyciągów z konta, by bank mógł lepiej zweryfikować Twoją zdolność kredytową.

Czy już wiesz, jak wybrać najlepszą ofertę kredytu gotówkowego online?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Jakie konto osobiste wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Następny wpis

Robert Lewandowski nie zagra dziś na Śląskim? Tymczasem trener polskiej kadry komentuje wymowne milczenie Lewego po przegranym meczu z Włochami