Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy online?

4 minut czytania

Szukasz dobrej oferty kredytu gotówkowego online? Podpowiemy Ci, jak wybrać najlepszy produkt bez wychodzenia z domu! Przez internet możesz pożyczyć nawet kilkaset tysięcy złotych. Sprawdź, od czego należy zacząć.

Kredyt gotówkowy udzielany przez bank wcale nie musi być drogi. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej oferty. O czym warto pamiętać przed złożeniem wniosku? Podpowiadamy!

Po pierwsze, zastanów się, jaką kwotę chcesz pożyczyć

Dobry kredyt gotówkowy online to taki, który jest tani i łatwo dostępny. By rozpocząć poszukiwanie odpowiedniej oferty, musisz określić, ile i na jak długo chcesz pożyczyć. Pożycz dokładnie tyle, ile potrzebujesz – nie ma sensu pożyczać więcej, gdyż każdą złotówkę będziesz musiał oddać wraz z odpowiednimi odsetkami i opłatami dodatkowymi.

Kredyty gotówkowe są udzielane w kwocie od 100 do nawet 300 000 zł z okresem spłaty rozłożonym nawet na 10 lat. Ostateczne warunki kredytowania i kwota są uzależnione od Twojej zdolności kredytowej oraz aktualnej sytuacji finansowej, w której się znajdujesz. Jeśli nie posiadasz zaległości w spłacie, nie figurujesz w bazach dłużników i zarabiasz odpowiednio dużo, by móc spłacić swoje zobowiązanie, możesz liczyć na kredyt w wyższej kwocie.

Po drugie, skorzystaj z porównywarki kredytów gotówkowych

Jeśli określiłeś już kwotę swojej pożyczki, czas znaleźć odpowiednią ofertę. W tym może Ci pomóc porównywarka kredytów gotówkowych. Jak to działa? Wystarczy, że wybierzesz na suwakach preferowaną kwotę oraz okres spłaty, a w zamian otrzymasz zestawienie ofert, które odpowiadają Twoim wymogom. Przy każdym produkcie znajdziesz jego parametry – prowizję, oprocentowanie, wysokość miesięcznej raty oraz RRSO i koszt całkowity zobowiązania. Warto się przyjrzeć właśnie tym ostatnim parametrom, które określają wysokość wszystkich opłat. Im będą one niższe, tym oferta jest bardziej atrakcyjna.

Po trzecie, zapoznaj się z rankingiem kredytów online

Dobrym pomysłem jest także zapoznanie się z aktualnymi rankingami. Ranking kredytów gotówkowych to wybór atrakcyjnych ofert, o które możesz wnioskować bez wychodzenia z domu. Środki z kredytu otrzymasz nawet następnego dnia roboczego. Wszystko zależy od tego, w jakim banku posiadasz swoje konto osobiste. Jeśli zarówno Ty, jak i bank udzielający Ci kredytu dysponujecie rachunkiem w tej samej instytucji, środki trafią do Ciebie natychmiastowo – tuż po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej. Pamiętaj jednak, że możesz zostać poproszony o dosłanie dodatkowych dokumentów, skanów czy wyciągów z konta, by bank mógł lepiej zweryfikować Twoją zdolność kredytową.

Czy już wiesz, jak wybrać najlepszą ofertę kredytu gotówkowego online?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.