Jakie konto osobiste wybrać? Na co zwrócić uwagę?

4 minut czytania

Dobre konto osobiste jest tanie, proste w obsłudze, wyróżnia się szeregiem funkcjonalności i umożliwia szybki dostęp do gotówki z każdego miejsca. Jak znaleźć odpowiednie konto? Jaki rachunek bankowy wybrać? Sprawdź!

Dlaczego nie warto się decydować na przypadkową ofertę rachunku bankowego? Otóż, posiadając dobre konto osobiste, możesz wiele zyskać! Czym się kierować podczas wyboru odpowiedniej oferty? Na co warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Wybierz funkcjonalności, z których będziesz korzystać

Nowoczesna i intuicyjna aplikacja mobilna, przelewy online w walutach obcych, pakiet darmowych przelewów natychmiastowych, a może bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie? Zastanów się, czego tak naprawdę oczekujesz od swojego konta i z jakich usług i funkcjonalności będziesz najczęściej korzystał. Wówczas będziesz mógł dobrać rachunek do swoich potrzeb! Stwórz listę i wypisz wszystko, co jest Ci potrzebne do codziennej bankowości.

Znajdź konto, za które jak najmniej zapłacisz

Przerażają Cię opłaty za prowadzenie i korzystanie z konta? Możesz znaleźć takie, które będzie całkowicie darmowe! Większość banków stawia warunki, które należy spełnić, by zredukować opłaty związane z kontem do zera. Co należy zrobić? Otóż, np. wystarczy zapłacić kartą na określoną kwotę w miesiącu, wykonać kilka przelewów czy zlecić przelew wynagrodzenia od pracodawcy. W zamian Twoje konto stanie się bezpłatne.

Dobrą opcją będzie skorzystanie z oferty promocyjnej. Promocje bankowe kont osobistych to standard w wielu bankach. Już za samo założenie konta możesz wówczas otrzymać solidną premię – nawet kilkaset złotych. Nagrodą w promocji może być również sprzęt elektroniczny, vouchery i e-kody do sklepów online i stacjonarnych czy bilety do kina lub zniżki do restauracji. Sprawdź więc, czy dane konto nie jest aktualnie w promocji.

Porównaj oferty kont osobistych!

Gdzie znajdziesz najlepsze oferty rachunków bankowych? Z pomocą przychodzi ranking kont osobistych, czyli zestawienie bieżących ofert z wielu banków. W jednym miejscu możesz spojrzeć na wszystkie opłaty związane z danym produktem. Szybko porównasz koszt prowadzenia konta, karty do konta, wykonywania przelewów czy wypłat środków z bankomatów. Nie musisz na własną rękę czytać zawiłych tabel z opłatami i prowizjami – wszystko znajdziesz w jednym zestawieniu.

O każdy z produktów możesz wnioskować bez wychodzenia z domu. Cały proces złożenia wniosku i otwarcia rachunku odbywa się przez internet, a wszelkie dokumenty i umowę otrzymasz za pomocą poczty e-mail lub kuriera, który również dostarczy Ci kartę płatniczą.

Wybór dobrego konta osobistego wcale nie jest trudny!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Chwilówka czy pożyczka ratalna online – jaką ofertę wybrać?

Następny wpis

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy online?