Jakie samochody sprzedają się najlepiej na starym kontynencie?

Zakup samochodu zawsze wiąże się z wieloma emocjami. Dla każdego jest to niemały wydatek, który musi być odpowiednio dobrze przemyślany. Nie wszystkie pojazdy są w pełni uniwersalne. Istnieje jednak grupa aut, która jest na tyle atrakcyjna, że bardzo duża część osób chętnie je kupuje. Które samochody biją rekordy sprzedajności?

Dlaczego Europejczycy kupują małe samochody?

Audi A3, BMW serii I czy Mercedes klasy A to jedne z najpopularniejszych modeli marek premium. W tym wypadku rodzi się pytanie, czy to kompaktowość tych samochodów jest tak atrakcyjna, czy to nieduża cena przyciąga setki klientów. Z pewnością zarówno jedna, jak i druga zaleta odgrywa tutaj kluczową rolę. W przypadku bawarskiego producenta należy jednak wspomnieć o jednej zależności, gdyż to trójka sprzedaje się nieco lepiej niż jedynka. W tyle zostają jednak modele takie jak X1, GLA czy Q3. Jest to spowodowane zapewne klasycznym podejściem do motoryzacji, jak i koniecznością dopłaty do większego nadwozia. Bez względu na to, jaki samochód kupujesz, jeśli jest to pojazd używany, warto sprawdzić jego historię na www.carvertical.com/pl/historia-pojazdu.

SUV-y oraz Crossovery na piedestale!

Volkswagen Tiguan, VW T-Roc, Renault Captur czy Peugeot 2008 to jedynie kropla w morzu Suv-ów oraz crossoverów, które zawładnęły rynkiem. Kiedy kupuje się samochód dla rodziny, konieczne jest zweryfikowanie jego stanu za pomocą bestvin.pl. W tym segmencie nie można pominąć istnego killera, jakim jest Ford Puma. Na samochód ten od pierwszego dnia, kiedy opuścił fabrykę, spływała ogromna fala krytyki. Rzeczywistość jednak pokazała, że model ten był właśnie tym, czego klienci potrzebowali. 

Samochody elektryczne, czyli nieunikniona przyszłość!

Kiedy światło dzienne ujrzał Ford Mustang Mach-E, cały motoryzacyjny świat został wstrząśnięty. Zamiast kolejnej odsłony kultowego muscle cara z ogromnym silnikiem, dostaliśmy elektryczną odmianę, która mało komu się spodobała. Aktualnie jednak model ten sprzedaje się ponad dwukrotnie lepiej niż jakikolwiek inny Mustang. Z kolie Polestar 2 trzykrotnie przebił ilość sprzedanych modeli Volvo S60. W przypadku Mercedesa EQC również nie odstaje i sprzedaje się lepiej niż klasa S, jak i model GLS. W porównaniu do innowacyjnej MX-30 Mazda 6 również zostaje daleko w tyle. Na szczycie elektrycznych samochodów jest oczywiście Tesla Model 3. Drugie oraz trzecie miejsce zajął kolejne Volkswagen ID.3, oraz ID.4, na dalszych pozycjach znajdziesz Audi e-tron oraz Porsche Taycan.

Ranking najlepiej sprzedających się samochodów w pierwszym półroczu 2021!

O ile na rzetelne statystki z ostatnich miesięcy trzeba jeszcze poczekać, tak jednak pierwsze półrocze zostało już zamknięte. Jak prezentowała się pierwsza dziesiątka najpopularniejszych samochodów w Europie?

  1. Volkswagen Golf;
  2. Peugeot 208;
  3. Toyota Yaris;
  4. Peugeot 2008;
  5. Renault Clio;
  6. Opel Corsa;
  7. Volkswagen Tiguan;
  8. Volkswagen T-Roc;
  9. Citroen C3;
  10. Skoda Octavia.

Jak zatem widać w pierwszej dziesiątce na próżno szukać modeli marek premium. Znacznie popularniejsze są miejskie oraz rodzinne auta dobrej jakości, których cena jednak nie należy do najwyższych. Nieco droższe samochody pozostają poza pierwszą dwudziestką, co dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem.

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search