//

Kamil Durczok skazany (wideo)

1 minuta czytania
fot. x-news

Kamil Durczok został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Sąd w Piotrkowie Trybunalskim ukarał śląskiego dziennikarza za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji na autostradzie A1 w lipcu 2019 roku. Ponadto Durczok będzie musiał zapłacić 3 tys. zł. grzywny oraz 30 tys. zł. na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym.

Sędzia Małgorzata Krupska-Świstak w uzasadnieniu wskazała, że zgromadzony w sprawie materiał dowodowy nie pozostawia wątpliwości, że oskarżony prowadził samochód w stanie nietrzeźwości, ale nie ma w nim podstaw do uznania, że sprowadził on bezpośrednie niebezpieczeństwo sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

Uzasadniając wymiar kary podkreśliła, że sąd miał do wyboru karę grzywny, ograniczenia wolności oraz jej pozbawienia. Sędzia Krupska-Świstak stwierdziła, że „nie ulega wątpliwości, że oskarżony nie zasługuje na karę wolnościową”.

Pełnomocnik Durczoka mecenas Łukasz Isenko zgodził się z takim uzasadnieniem.

– Dla nas najważniejsze z tego wyroku jest to, że sąd w pełni podzielił naszą argumentację, iż w ramach tego zdarzenia nie doszło do niebezpieczeństwa powstania katastrofy – stwierdził Isenko.

Wyrok nie jest prawomocny. (x-news)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.