//

Ponad stu nowych pracowników planuje zatrudnić w tym roku w Katowicach amerykański inwestor z branży IT

6 minut czytania
fot. pixabay

Amerykański inwestor z branży IT, dostarczający nowoczesne oprogramowanie do zarządzania treścią, w ubiegłym roku otworzył centrum R&D w Katowicach. To pierwszy ośrodek badawczo-rozwojowy Hyland w Europie Środkowo-Wschodniej. Mimo trwającej pandemii, do końca 2020 roku firma przeprowadziła z sukcesem rekrutację zdalną 40 nowych pracowników. W tym roku planuje potroić tę liczbę.

Hyland to globalny lider technologiczny z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, świętujący w tym roku 30-lecie działalności na świecie. Firma zatrudnia ponad 4000 specjalistów pracujących w biurach zlokalizowanych w kilkunastu krajach na świecie, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Japonii. Do listy międzynarodowych placówek w 2020 roku dołączyła również Polska. W stolicy województwa śląskiego, amerykański inwestor utworzył centrum badawczo-rozwojowe, gdzie docelowo ma pracować ponad 100 profesjonalistów z branży IT.

Hyland w Katowicach

Amerykańska inwestycja to kolejny dowód na potencjał miasta w przyciąganiu światowych graczy.

– Obecność firmy Hyland w Katowicach potwierdza naszą silną pozycję w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w skali kraju. Otwarcie centrum badawczo-rozwojowego to wzmocnienie marki naszego miasta na rynku nowych technologii. Oznacza to również szereg korzyści – nowe miejsca pracy, czy możliwość przyciągania nowych mieszkańców. Inwestycje takie jak ta to niewątpliwie zaproszenie dla młodych, ambitnych profesjonalistów, nie tylko z branży IT, którzy mogą zdecydować się na związanie swojego życia zawodowego i prywatnego właśnie z naszym miastem – przekonuje Marcin Krupa, Prezydent Katowic.

Otwarcie kolejnego biura poza granicami USA wpisane jest w strategię biznesową firmy zakładającą globalną ekspansję oraz rozwój nowych technologii. – Na decyzję o inwestycji w Polsce wpływ miały czynniki gospodarcze, geopolityczne, stabilność ekonomiczna oraz dostępność wysokiej klasy specjalistów IT. Podczas dogłębnej analizy sześciu miast w Polsce, za najatrakcyjniejszą lokalizację uznane zostały Katowice, oferujące wsparcie nowym inwestorom oraz stwarzające odpowiednie warunki do rozwoju. Ten ostatni aspekt jest dla nas niezwykle ważny, jako że katowickie centrum R&D Hyland odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu naszych możliwości badawczo-rozwojowych na świecie oraz rozwijaniu naszego oprogramowania – mówi David Luzier, vice president of research and development w Hyland.

Sukces zdalnej rekrutacji

Do zespołu Hyland w Katowicach w 2020 roku dołączyło 40 nowych pracowników, a cały proces rekrutacji odbył się wirtualnie. Nad projektem strategii zdalnej rekrutacji i on-boardingu zespół firmy pracował już od 2019 roku, w trakcie przygotowań do otwarcia placówki w Polsce. Pierwszym krokiem do optymalizacji procesu rekrutacji było zbadanie sytuacji rynkowej, w tym poznanie potencjalnych różnic kulturowych oraz oczekiwań kandydatów. Dzięki temu udało się dostosować wypracowane rozwiązania do polskich warunków. Nad całością procesów rekrutacji oraz on-boardingu współpracowały ze sobą poszczególne zespoły odpowiedzialne w firmie za wdrożenie, szkolenia oraz employee experience.

Plany na 2021 rok

Zatrudnieni w centrum R&D Hyland programiści pracują nad doskonaleniem flagowych produktów firmy tworząc nowe funkcjonalności wspierające cyfrową transformację. Wykorzystują do tego nowoczesne technologie chmurowe, praktyki ciągłej integracji, dostarczania i wdrażania (CI/CD) oraz najnowszy stos technologiczny. W związku z dynamicznym rozwojem w tym roku firma planuje potroić dotychczasowe zatrudnienie.

– Stoimy przed wyzwaniem modernizacji naszych produktów polegającej na tworzeniu od podstaw skalowalnych elementów wielokrotnego użytku oraz wykorzystaniu ich do budowy nowatorskich rozwiązań. Portfolio produktów Hyland obejmuje zaawansowane aplikacje, których rozwój wymaga współpracy wielu zespołów. Dlatego w 2021 roku wdrażamy w życie rozbudowany plan rekrutacyjny, który pozwoli znacząco powiększyć zespół ekspertów pracujących w katowickim centrum R&D – mówi Daria Hernas, HR Partner w Hyland.

Jak dodaje, rozwój nowych narzędzi jest przejawem zaangażowania firmy w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań przyszłości opartych na chmurze. To pozwala nam usprawniać procesy biznesowe przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu wydajności usług dla naszych klientów – dodaje Hernas. (BP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.