/

Kilkuset wolontariuszy rozwoziło świąteczne paczki po całym regionie

1 minuta czytania
fot. Fundacja Wolne Miejsce

Trzystu wolontariuszy wsparło tegoroczne Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych. Po raz kolejny Katowice przyłączyły się do akcji wraz z Fundacją Wolne Miejsce. 

– Wielkanoc to czas, który zawsze chcemy spędzić w gronie rodziny, przyjaciół i najbliższych osób. Wspólne śniadanie to okazja do dzielenia się radością. Bardzo ważne jest, abyśmy pamiętali także o osobach samotnych, które z różnych przyczyn nie mają z kim się tą radością dzielić. To kolejne święta, które ze względu na pandemię koronawirusa, będziemy obchodzili inaczej niż zwykle – mówi prezydent miasta Marcin Krupa.

Wielkanocne śniadanie trafiło do osób samotnych zarówno z Katowic,  jak i innych miast Metropolii GZM.

W tym roku, aby usprawnić przebieg akcji, przygotowana została specjalna aplikacja dla wolontariuszy z wyznaczoną trasą, aby sprawnie dotrzeć do potrzebujących.

Pakiety dla mieszkańców Śląska były wydawane w Spodku, a dla miast Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Dziś wolontariusze dowieźli do świątecznych gości 4250 paczek.

Akcja Fundacji Wolne Miejsce odbyła się w całym kraju, m.in. w Łodzi, Warszawie, Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Radomiu, Olsztynie i Kołobrzegu. (BP)

1 Comment

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.