Connect with us
Reklama

Katowice

Konopie siewne można kupić w tyskich automatach. Na pewno legalnie?

Opublikowane

on

W Tychach pojawiło się siedem automatów, w których można kupić konopie siewne. Legalnie. Do wyboru klienci mają susz, olejki i inne produkty, które zawierają do 0,2% psychoaktywnego THC. To oznacza,  że są legalne i nie mają właściwości psychoaktywnych.

CBD to jeden z kannabinoidów, które można znaleźć w składzie konopi. W przeciwieństwie do tetrahydrokannabinoli (THC) nie ma on właściwości psychoaktywnych i nie uzależnia.

W Polsce powstaje coraz więcej punktów, gdzie możemy kupić produkty związane z asortymentem  zawierającym CBD. Od roku na ulicach wielu miast pojawiają się automaty, w których można kupić susz oraz inne pokrewne artykuły. Pierwszy taki automat w naszym kraju stanął w ubiegłym roku we Wrocławiu. W Europie podobne automaty zaczęły powstawać jak grzyby po deszczu już kilka lat temu. Pojawiły się m.in. w Austrii, Szwajcarii i Niemczech.

BP

Katowice

Samorządy stracą miliardy przez Polski Ład. Drastyczne spadki dochodów mogą doprowadzić gminy do bankructwa

Opublikowane

on

Dodane przez

Polski Ład mocno uderzy w samorządy. Samorządowcy w całym kraju obawiają się konsekwencji finansowych, które przyniosą rządowe pakiety rozwiązań legislacyjnych. Straty samorządów wynikające z utraty wpływów z podatku PIT mogą wynieść nawet 12 miliardów złotych.

Czytaj dalej

Katowice

Zabójca 11-letniego Sebastiana przez wiele lat znęcał się nad swoją rodziną. Sam miał nieszczęśliwe dzieciństwo – wyjawia była żona optyka z Katowic (Uwaga! TVN)

Opublikowane

on

Dodane przez

Tomasz M. porwał, a następnie brutalnie zamordował 11-letniego Sebastiana. W przeszłości M. uprowadził spod sklepu 9-letniego Dawida. – Próbowałem uciec. Kiedy doszedłem do drzwi i zacząłem je szarpać, zorientowałem się, że są zamknięte – opowiada po latach.

Czytaj dalej

Katowice

„Zmartwychwstałam” – mówi pani Izabela, której krótko po porodzie śląscy lekarze przeszczepili płuca. Na COVID-19 zachorowała będąc w ciąży

Opublikowane

on

Dodane przez

Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu z powodzeniem przeszczepili płuca 38-letniej Izabeli, która będąc w ciąży, ciężko zachorowała na COVID-19. Jest to prawdziwy medyczny cud.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne