>
///

Kraków i Małopolska ugoszczą III Igrzyska Europejskie w 2023 roku. „W Zakopanem odbędą się skoki na igielicie”

2 minut czytania
III Igrzyska Europejskie to multidyscyplinarne zawody sportowe, które odbędą się w Krakowie i Małopolsce w 2023 roku. W imprezie wezmą udział sportowcy z 24 dyscyplin. Pierwszy raz w historii do programu tych zawodów włączono skoki narciarskie na igielicie.
 
– Bardzo się cieszymy, że przed nami Igrzyska Europejskie w 2023 roku, które odbędą się w Polsce. Będą to największe igrzyska jak do tej pory. Liczymy na to, że impreza będzie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Odbędzie się ona w 24 dyscyplinach sportowych. Na negocjacjach, które były w Rzymie zależało nam na tym, żeby zawody odbywały się w randze mistrzostw Europy. Wtedy podniesiemy rangę Igrzysk Europejskich. Chcieliśmy też, aby dyscypliny, które pojawią się w programie igrzysk były tymi, z których jesteśmy dumni. Możemy cieszyć się z tego, że skoki na igielicie odbędą się w Zakopanem. Będzie też koszykówka 3×3, szermierka, zapasy czy podnoszenie ciężarów. Igrzyska odbędą się na istniejącej infrastrukturze po to, aby nie generowały większych kosztów – powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk.
– Cieszę się, że wspólnie możemy zorganizować te zawody i będziemy dumni z wyników naszych sportowców. Na tym nam najbardziej zależy. Możemy się cieszyć, że w trudnych czasach pandemii koronawirusa, organizujemy szereg imprez sportowych, jak chociażby Tour de Pogone. Mam nadzieję, że Igrzyska Europejskie będą dla nas powodem do dumy – oznajmiła minister sportu.
 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

„To sprawa życia i śmierci”- piszą związkowcy w rozdawanych dziś przed wejściem do kopalń ulotkach. Wzywają w nich górników do „stawienia czynnego oporu”

Następny wpis

Uczta dla zmysłów na Winnicy Zadora