>
/

Krakowska prokuratura przejęła śledztwo ws. wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej, w którym zginęły trzy osoby. „Będziemy brali pod uwagę także zachowanie administracji publicznej”

1 minuta czytania
Zakopane, Kraków. W Warszawie odbył się pogrzeb turystów, którzy zginęli od uderzenia zerwanym przez wichurę dachem z wypożyczalni nart w Bukowinie Tatrzańskiej. Krakowska prokuratura przejęła śledztwo w tej sprawie. Śledczy ustalili, że wypożyczalnia stała w tym miejscu nielegalnie.

– Będziemy badali przyczyny i skutki tego zdarzenia, a także badali kwestie związane z budową, osadzeniem i użytkowaniem samej tej konstrukcji. Także będziemy brali pod uwagę zachowanie ewentualnie organów administracji publicznej, w których obowiązkach jest nadzorowanie na budową i użytkowaniem tego typu konstrukcji – poinformował Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Po tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej wojewoda małopolski zarządził kontrolę obiektów narciarskich w całym województwie.

– Mamy jeszcze dwie czy trzy stacje do kontroli, to nie zajmie dużo czasu. Natomiast przedstawienie wyników kontroli i ewentualne następstwa postępowań administracyjnych będzie długotrwałe. Będzie to kilkadziesiąt postępowań, które może sparaliżować działalność inspektoratu – powiedział Jan Kesek, inspektor nadzoru budowlanego w Zakopanem.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

R. Biedroń: Polki i Polacy chcą, aby politycy zaczęli o ich problemach

Następny wpis

Tuchów: radni przyjęli uchwałę o „strefie wolnej od LGBT”, francuska gmina zawiesza współpracę. „A po co nam miasta partnerskie? Mamy coś z tego?”