Krety górą! Mamy ocieplenie

IKC
IKC

„Nadejście ocieplenia sygnalizują krety masowym ryciem i pojawianiem się kopców z podobnej przyczyny co zimą: dżdżownice schodzą wyżej i tak są dopadane przez podziemnych żarłoków. Wtedy też, zwykle pod konie lutego, pojawiają się na trawnikach masowo ich kopce, przekleństwo ogrodników.

- reklama -

Ale jak wytłumaczyć ich dziwne zachowanie teraz, pod koniec listopada, kiedy to meteorolodzy zapowiadają nadejście solidnych chłodów, a w Tarnowie lekko poprószyło śniegiem? Właśnie teraz, wbrew przepowiedniom meteo zwierzaki te wykopują mnóstwo kopców, niszcząc miejskie trawniki.(…)

- REKLAMA -

Bez wątpienia zjawisko listopadowego kopania ziemnych kopców, i w takich ilościach to jakaś przyrodnicza anomalia. Wkrótce przekonamy się, czy rzeczywiście nadchodzą cieplejsze dni…”

- Advertisement -

Tak pisaliśmy zaledwie kilka dni temu, kiedy krety zaczęło gwałtownie ryć tuż pod ziemią i wznosząc przy tej okazji wielkie kopce.

No i wszystko się właśnie wyjaśniło:krety górą! Okazuje się, że meteorolodzy w ostatniej chwili zmienili zdanie i teraz prognozują ocieplenie podczas tego weekendu.

Warto obserwować zachodzące w przyrodzie miany: zwierzęta są nieomylne, jak się okazuje. To powszechne rycie kretów miało związek z zapowiadanym ociepleniem. Teraz to oczywiste… A kiedy rycie ustanie, oznaczać będzie że istotnie nadchodzą chłody.

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *