/

Ksiądz oskarżany o gwałty i okaleczanie nastolatki wezwany na przesłuchanie w charakterze świadka. „To bardzo przykre dla mojej klientki”

1 minuta czytania
Miechów (woj. małopolskie). „Nigdy nie będziesz szła sama. Solidarnie z Marianną” pod takim hasłem odbył się protest w Miechowie. Do tamtejszej prokuratury został wezwany ksiądz, który oskarżany jest przez 19-letnią Mariannę o gwałt i okaleczenia. Działo się to regularnie przez półtora roku, gdy miała 12 lat. Pierwsze śledztwo w tej sprawie zostało kilka lat temu umorzone.

Zdaniem uczestników protestu, w sprawie dopuszczono się zaniedbań.

– Marianna wskazała sprawcę dokładnie czyli imię, nazwisko, gdzie pracuje. Ten pan nie poniósł żadnych konsekwencji, nie zostały nałożone żadne środki zapobiegawcze – powiedziała Katarzyna Wójtowicz z inicjatywy „Dość Milczenia”.

Dorosła Marianna w czerwcu ponownie złożyła doniesienie i po 9 miesiącach prokuratura wezwała księdza jako świadka.

– Jestem zaskoczony. To jest przede wszystkim bardzo przykre dla mojej klientki. To jest też taki sygnał dla innych pokrzywdzonych, że trzeba się chyba zastanowić, czy porządkować tą swoją przeszłość – uważa Artur Nowak, prawnik, publicysta i pełnomocnik Marianny.

Sprawą Marianny zajął się też Rzecznik Praw Obywatelskich.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.