///

Małopolskie: duże ogniska zakażeń po weselach

2 minut czytania

Już u 151 osób, związanych z ogniskiem zakażeń powstałym wśród bawiących się na weselu w Nawojowej koło Nowego Sącza, stwierdzono koronawirusa. 19 osób z tego kręgu przebywa w szpitalu, a 941 jest na kwarantannie – poinformowała w środę PAP rzeczniczka małopolskiego sanepidu Dominika Łatak-Glonek. Kolejne ognisko zakażeń powstało po weselu w Suchej Beskidzkiej.

Na weselu, które odbyło się 11 czerwca w Nawojowej, tylko jedna osoba była zakażona koranawirusem. Przez miesiąc czasu to ognisko zakażeń stało się najistotniejszym na terenie Sądecczyzny. Dobra wiadomość jest taka, że od wtorku nie przybyło kolejnych chorych na COVID-19.

„Nie odnotowano nowych dużych ognisk, a ostatnie potwierdzone przypadki – 13, nie są związane z jednym ogniskiem, a są przypadkami rozproszonymi” – poinformowała rzeczniczka, dodając, że w powiecie wadowickim odnotowano wzrost liczby zakażeń związany ogniskiem, które powstało również po weselu w Suchej Beskidzkiej. Gośćmi na przyjęciu byli mieszkańcy dwóch powiatów: wadowickiego i suskiego.

Łącznie zakażonych związanych z tym ogniskiem wynosi już 16 osób, a na kwarantannie przebywa 55 osób.

„W związku z działaniami w ogniskach epidemicznych mającymi na celu jak najszybszą reakcję i przerwanie łańcucha zakażeń, pracownicy PSSE współpracują z zakładami pracy, przedstawicielami urzędów i instytucji prowadzą miedzy innymi dochodzenie epidemiologiczne i podejmują działania adekwatne do sytuacji” – poinformowała PAP Łatak-Glonek. (PAP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.