Connect with us
Reklama

Katowice

Na katowickim Rynku Jarmark Wielkanocny. Uwagę dzieciaków przyciąga złoty zajączek

Opublikowane

on

Jarmark Wielkanocny powrócił na katowicki Rynek. W poniedziałek (15 marca) po ponad roku nieobecności do Katowic zjechali się wystawcy z różnych regionów Polski . Na stoiskach wśród wielu produktów będzie można znaleźć przysmaki na stół Wielkanocny takie jak tradycyjne śląskie wędliny, sery, chrzan, pieczywo, baby wielkanocne i inne wypieki świąteczne.
Pojawią się również oleje naturalnie tłoczone, miody, a także produkty nieco bardziej egzotyczne m.in. herbaty ze Sri Lanki, tureckie chałwy i baklawy , węgierskie salami czy holenderskie sery.
Wystawcy oferować będą również wszystko co niezbędne do udekorowania domu i stołu na święta. Znaleźć będzie można koszyczki wielkanocne, pisanki wykonywane różnymi technikami ludowymi, serwetki, obrusy, ręcznie wykonane wiosenne wianki, palmy, ozdoby z siana i wiele innych. Ponadto na stoiskach pojawią się wyjątkowe prezenty dla najbliższych m.in. kosmetyki naturalne, ceramika z Bolesławca, ceramika z klasztoru św. Elżbiety z Białorusi, różnego rodzaju ręcznie wykonywaną , bogato zdobioną biżuterię oraz rzeźbione świece zapachowe i grawerowane łyżeczki.

fot. Jarmarki Śląskie

Stoiska będzie można odwiedzać codziennie od godz. 10.00 do 19.00. Tegoroczne targi odbędą się w reżimie sanitarnym, m.in. rozstawione zostaną stacje do dezynfekcji, na każdym stoisku również będzie dostępny płyn do dezynfekcji,  zwiększone zostały odległości pomiędzy poszczególnymi domkami aby ułatwić zachowanie bezpiecznego dystansu.
Organizatorzy imprezy proszą odwiedzających o stosowanie się do obowiązujących zaleceń; przede wszystkim o zachowanie dystansu, noszenie maseczek i częste dezynfekowanie rąk. Jarmark potrwa do 2 kwietnia. (BP)
Czytaj dalej