Na lotnisku w Balicach zostanie otwarty punkt paszportowy

Fot. Agencja Informacyjna GEG

W pierwszym tygodniu lipca na lotnisku w Balicach zostanie otwarty punkt paszportowy. Będzie tam można otrzymać paszport tymczasowy. Takie miejsce od dłuższego czasu działa na warszawskim Okęciu i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Jak informuje Natlia Vince, rzeczniczka lotniska w Balicach, z inicjatywy wojewody małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara Kraków Airport przygotowuje miejsce w terminalu pasażerskim do wydawania paszportów tymczasowych dla wszystkich, którzy w ostatniej chwili przed podróżą muszą wyrobić ważny dokument. Punkt wydawania paszportu zostanie otwarty już w pierwszym tygodniu lipca. Poprzedni wojewoda Łukasz Kmita stawiał na rozwój punktów paszportowych rozsianych po Małopolsce, Balice nie się go nie doczekały.

Taki punkt sprawdził się na lotnisku Okęcie. Korzysta z niego wiele osób, którzy mają szanse na dopełnienie wszystkich formalności, o których wcześniej zapomnieli.

Pasażerowie od ręki dostają paszport tymczasowy, dzięki czemu nie muszą przekładać terminu wyjazdów i tracić biletów na samolot.

– W sezonie Lato 2024 pasażerowie Kraków Airport mogą skorzystać z ponad 150 regularnych połączeń, oferowanych przez 27 linii lotniczych w tym takie nowości jak Szardża Air Arabia, Triest,  Dubrownik, Olbia oraz Faro Ryanaira. Planujemy w tym roku obsłużyć 10 milionów pasażerów – mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. – Szacujemy, że z oferty słonecznych kierunków w 2024 roku skorzysta ok. 3,5 mln pasażerów podróżujących zarówno na pokładach przewoźników czarterowych, jak i linii rozkładowych oferujących rejsy na kierunkach wakacyjnych – dodaje.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version