Connect with us
Reklama

Materiały partnerów

Nadajesz paczkę z Polski do Anglii? Uważaj na wagę paczek!

Opublikowane

on

Odpowiednie przygotowanie się do wysłania paczki do Anglii jest bardzo ważne. Nie tylko ze względu na bezpieczeństwo zawartości przesyłki. Wymiary wysyłanych pudełek są ściśle określone przez przewoźników. Co ważne, w przypadku przekroczenia podanych parametrów firma kurierska może zażądać od klienta dopłaty, a nawet odmówić wykonania usługi. O czym więc warto pamiętać podczas pakowania paczki do Anglii?

Koszt paczki do Anglii może różnić się w zależności od jej gabarytów. Wielkość przesyłek jasno określają wytyczne przewoźników. Niespełnienie tych warunków wiąże się z naliczeniem dodatkowych opłat. Warto zadbać o to, żeby paczka spełniała te wymogi, a informacje podane w formularzu były zgodne ze stanem faktycznym.

Dobrze spakuj paczkę z Polski do Anglii

Uzupełnianie formularza do zamówienia wysyłki do Anglii warto rozpocząć po spakowaniu paczki. Prawidłowe przygotowanie przesyłki powinno przebiegać następująco.

  1. Zabezpiecz zawartość pudełka przed swobodnym poruszaniem się. Jeśli w kartonie jest wolna przestrzeń, uzupełnij ją np. gazetą lub styropianem.

  2. Zaklej paczkę taśmą, żeby zapobiec jej otworzeniu.

  3. Owiń przesyłkę folią stretch – to ochroni zawartość przed wilgocią.

  4. Taśmą zabezpiecz wszystkie krawędzie pudełka, ponieważ to one są najbardziej narażone na uszkodzenia.

Tak przygotowana paczka jest gotowa do wysłania. – Dodatkowe warstwy (np. stretch) wpływają na wielkość i wagę przesyłki. Dopiero po dokładnym zapakowaniu produktów należy wykonać pomiar pudełka – tłumaczy specjalista z serwisu Euro Paka, w którym można zamówić przesyłki kurierskie do Anglii. Najlepiej jest to zrobić za pomocą miary zwijanej. Metalowy zaczep ułatwi precyzyjne sprawdzenie długości, szerokości i głębokości.

Waga paczki do Wielkiej Brytanii ma znaczenie

Same wymiary to nie wszystko. Paczkę trzeba zważyć. To bardzo ważne, dlatego że według przepisów BHP kurierzy nie mogą samodzielnie dźwigać ciężkich przesyłek. Jeśli waga pudełka będzie przekraczać dopuszczalne normy, po paczkę muszą przyjechać dwie osoby. To wymaga większej organizacji pracy kurierów.

Przed złożeniem zamówienia umieść więc przesyłkę na wadze. Zwykła, domowa w zupełności wystarczy. Postaraj się, żeby pomiar był wykonany prawidłowo – waga musi stać na równej powierzchni, a przed ważeniem paczki urządzenie powinno zostać wyzerowane.

Wytyczne odnośnie do przesyłek kurierskich do Anglii

Przewoźnicy w trosce o dobro klientów oraz swoich pracowników wprowadzili dokładne wytyczne odnośnie do maksymalnych wymiarów paczek. Każda firma kurierska ma swoje zasady. Warto się z nimi dokładnie zapoznać. Wszystkie potrzebne informacje na temat wysyłki do Anglii znajdziesz m.in. na stronie pośrednika.

Aby uniknąć skrupulatnego przeszukiwania regulaminów przewoźników, można skorzystać z kalkulatora zamieszczonego na stronie serwisu. Po wpisaniu parametrów technicznych paczki wyświetli się strona z dostępnymi opcjami. System odrzuci oferty przewoźników, u których Twoja paczka nie spełnia wymagań.

Kara za fałszywe parametry przesyłek

Zdarza się, że zleceniodawca podaje przybliżoną wartość wagową paczki lub specjalnie ją zaniża, aby zaoszczędzić pieniądze. Takie zabiegi są niezgodne z prawem. Jeśli w sortowni okaże się, że paczka z Polski do Anglii nie spełnia podanych wytycznych, przewoźnik ma prawo nałożyć na klienta karę pieniężną. Jeśli należność nie zostanie opłacona w terminie, sprawa może mieć finał nawet w sądzie.

Firma kurierska ma prawo odmówić wykonania transportu i zwrócić paczkę do nadawcy. Może tak się zdarzyć, jeśli:

  • paczka ma nieregularny kształt,

  • przesyłka składa się z ponad 10 paczek,

  • sposób zapakowania produktów uniemożliwia prawidłową pracę sortowni.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jak zapakować swoją przesyłkę, skontaktuj się z ekspertem z firmy kurierskiej albo z pośrednikiem. Dzięki temu uzyskasz rzetelne informacje.

Materiały partnerów

Przełom w polskim recyklingu

Opublikowane

on

Firmy Tetra Pak i Stora Enso poinformowały dziś o znaczącej inwestycji na polskim rynku. Zainwestują łącznie 29,1 miliona EUR w kompletne rozwiązanie, które potroi możliwości recyklingu kartonów po płynnej żywności w kraju z 25000 do 75000 ton.

Rocznie w Polsce ponad 20000 ton zużytych kartonów po płynnej żywości jest zbieranych i poddawanych recyklingowi. Stanowi to blisko 40% wolumenu opakowań tego typu sprzedawanych w kraju. Nowa linia pozwoli na pełen recykling całego wolumenu kartonów po płynnej żywności w Polsce oraz przetwarzanie opakowań z krajów sąsiednich.

Linia do rozwłókniania w zakładzie Stora Enso w Ostrołęce oraz linia do recyklingu polimerów i aluminium, która zostanie zbudowana w pobliżu, zapewnią efektywny i oddzielny odzysk wszystkich komponentów kartonów po płynnej żywności w Polsce. Odzyskane włókna zostaną zintegrowane z tekturą z recyklingu Stora Enso. Oddzielone polimery i aluminium otrzymają nowe życie wchodząc w skład produktów takich jak m.in. plastikowe skrzynki i folie.

Kartony po żywności płynnej nadają się do pełnego recyklingu na dużą skalę. Tą inwestycją Tetra Pak podkreśla swoje zaangażowanie w rozbudowę infrastruktury recyklingu w Polsce. Jednak takie działania mają sens tylko wtedy, gdy istnieje dobrze funkcjonujący system zbierania odpadów. Posiadanie odrębnych celów w zakresie recyklingu kartonów po żywności płynnej zwiększy zbiórkę, zapewni materiały dobrej jakości oraz zmniejszy ilość odpadów na składowiskach i w spalarniach. Do wdrożenia obowiązkowych celów recyklingu potrzebne jest wsparcie rządu. Pozwoli to działać temu rozwiązaniu z pełną wydajnością.

Źródło informacji: Tetra Pak

Czytaj dalej

Materiały partnerów

PKO BP sprzedało już ćwierć miliona ubezpieczeń komunikacyjnych

Opublikowane

on

Klienci PKO Banku Polskiego kupili już ponad 250 tys. pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych. Mogli wybierać najkorzystniejszą dla siebie opcję OC, Auto Casco, NNW oraz Assistance z oferty kilku firm ubezpieczeniowych.

„Ogromnie cieszy nas przekroczenie progu ćwierć miliona sprzedanych pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych. W środowisku niskich stóp procentowych banki starają się budować potencjał do zwiększania dochodów pozaodsetkowych” – mówi Jan Emeryk Rościszewski, wiceprezes zarządu PKO BP.

Jego zdaniem bank zmierza w kierunku budowy modelu, gdzie będzie hurtownią sprzedaży ubezpieczeń – zarówno tych powiązanych z produktami finansowymi, jak i samodzielnych polis związanych ze zdrowiem, życiem i majątkiem, również komunikacyjnych.

We współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi Benefia, InterRisk, Link4, Proama i Uniqa oraz PKO Ubezpieczenia bank oferuje polisy OC z Zieloną Kartą, AC, NNW i Assistance.

Ubezpieczenia OC, AC, NNW i Zielona Karta mają taki sam zakres, niezależnie od towarzystwa, przy czym AC i NNW oraz Assistance oferowane są w trzech wariantach. Oferta PKO Banku Polskiego jest elastyczna. Klienci mogą kupować osobno pojedyncze polisy OC, AC lub całe pakiety ubezpieczeń.

PKO BP sprzedaje ubezpieczenia pojazdów przy wykorzystaniu porównywarki produktów działającej w trybie online. Pozwala ona na przejrzyste zestawienie ofert i wybór przez klienta najkorzystniejszej. Istnieje też możliwość kupienia pakietu, którego polisy OC, AC mogą pochodzić od różnych ubezpieczycieli. Za całość można wygodnie zapłacić jednym przelewem.

Spośród klientów kupujących ubezpieczenia komunikacyjne w PKO BP trzy czwarte to mężczyźni. Nabywcy najchętniej korzystają z kanałów stacjonarnych – większość z 250 tys. pakietów została sprzedana właśnie w oddziałach i agencjach banku. Jednak klienci PKO BP coraz chętniej korzystają z usług online i sukcesywnie zwiększają zakres przeprowadzanych w ten sposób transakcji, w tym kalkulacji i zakupu ubezpieczeń.

Zakup polisy w aplikacji IKO lub serwisie transakcyjnym iPKO jest bardzo prosty. W zakładce „Ubezpieczenia” wybieramy odpowiednią dla siebie opcję i wpisujemy dane. Podajemy numer rejestracyjny samochodu, podstawowe informacje na temat pojazdu, jego właściciela oraz zakres potrzebnego ubezpieczenia.

Na tej podstawie system wylicza koszt wybranych ubezpieczeń i przedstawia oferty z zaznaczeniem tej najbardziej korzystnej cenowo. Po zatwierdzeniu zakupu narzędziem autoryzacyjnym, stosowne dokumenty są dostępne w iPKO/IKO oraz przesyłane na adres e-mail klienta. Proces sprzedaży jest tak przygotowany, aby sprostać wymaganiom osób, które mają różne oczekiwania do zakresu, sumy ubezpieczenia i sposobu likwidacji ewentualnych szkód oraz kosztów ubezpieczenia. Możliwy jest zakup ubezpieczenia nawet z 6-miesięcznym wyprzedzeniem.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Czytaj dalej

Materiały partnerów

Serwis Zdrowie PAP: Cykl webcastów dotyczących diagnostyki i leczenia zatorowo-zakrzepowego

Opublikowane

on

Serwis Zdrowie Polskiej Agencji Prasowej zaprasza na cykl trzech webcastów, podczas których zaproszeni eksperci przybliżą najważniejsze kwestie związane z powstawaniem zakrzepów i zatorów, zarówno w kontekście powikłań po przebytej chorobie COVID-19, jak i w innych jednostkach chorobowych.

Pandemia COVID-19 spowodowała, że do powszechnej świadomości przedostała się problematyka zakrzepów i zatorów jako jednych z kluczowych powikłań po przebyciu zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Zakrzepica to jednak szerszy problem i stanowi duże wyzwanie dla zdrowia publicznego. Na samą żylną chorobę zakrzepowo-zatorową (ŻChZZ) rocznie zapadają nawet 2 osoby na 1000, a innych rodzajów poważnych stanów chorobowych, w których powstają zakrzepy jest o wiele więcej.

Zaproszeni goście, wśród których będą wybitni lekarze zajmujący się na co dzień tematyką zakrzepów, opowiedzą w jaki sposób można przeciwdziałać tego typu problemom i jakie objawy mogą wskazywać na zagrożenie zdrowia i życia.

Pierwszy webcast odbędzie się 19 lipca, w poniedziałek o godz. 11.00. Rozmówcą redaktor prowadzącej Serwis Zdrowie PAP Justyny Wojteczek będzie prof. Piotr Pruszczyk, specjalista chorób wewnętrznych, kardiologii i hipertensjologii, prorektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Spotkania będą transmitowane live na http://zdrowie.pap.pl.

Zarejestrowane na spotkanie osoby będą mogły zadawać pytania w formie pisemnej. Pytania można również przesyłać już teraz na adres zdrowie@pap.pl.

Cykl spotkań jest realizowany we współpracy z partnerem merytorycznym, firmą Pfizer.

Źródło informacji: Serwis Zdrowie

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne