/

O krok d tragedii. Na pociąg Kolei Śląskich przewróciły się metalowe słupy. Wszystko przez złodziei

1 minuta czytania
fot. Koleje Śląskie

W lany poniedziałek w godzinach wieczornych skradziona została sieć trakcyjna na odcinku Chorzów Miasto – Chorzów Stary. O mały włos doszłoby do tragedii. Na przejeżdżający pociąg przewróciły się cztery słupy trakcyjne.

Ponad 20 pasażerów zostało ewakuowanych, a następnie przewiezionych  autobusem do Katowic. Nikomu nic się nie stało.

Spowodowało to utrudnienia w ruchu pociągów w całym regionie.  Na odcinku Chorzów Batory – Bytom wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa, a część pociągów skierowano okrężną drogą przez Gliwice.

Złodzieje trakcji doprowadzili  do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Na miejscu zdarzenia pojawiły się zastępy straży pożarnej oraz policja.

Niestety tego typu zdarzenia nie należą do rzadkości. Dochodzi do nich bardzo często, niejednokrotnie ze szczególnie poważnymi konsekwencjami, które nie tylko są odczuwalne dla wszystkich pasażerów, ale mogą również prowadzić do tragedii. Uszkodzona sieć trakcyjna oraz elementy infrastruktury kolejowej, wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa, uszkodzenie pociągu czy wyłączenie pojazdu z eksploatacji na okres naprawy to tylko część następstw takiego zachowania. (BP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.