//

Od jutra ponowne zmiany w rozkładach jazdy

2 minut czytania
fot. ZTM

Od poniedziałku zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Zwieszone zostaną m.in. połączenia szkolne. Modyfikacje zaplanowane są także w komunikacji tramwajowej. To efekt wprowadzonych przez rząd nowych obostrzeń.

Zarząd Transportu Metropolitalnego apeluje, aby rozkłady jazdy sprawdzać w internecie przed wyjściem z domu na przystanek.

Od 9 listopada zmiana obejmą prawie 100 linii. Obowiązywanie tego typu rozkładów oznacza na wielu z nich utrzymanie dotychczasowej, dużej liczby połączeń w szczytach, tj. do ok. godziny 8 oraz po godzinie 14 oraz zmniejszenie oferty przewozowej w godzinach okołopołudniowych, późno popołudniowych i wieczornych.

– Trasy tych linii, a także innych, którym również modyfikujemy rozkłady, przebiegają przez każdą część Metropolii. Dlatego apelujemy do wszystkich pasażerów o to, aby planowali podróż z wyprzedzeniem i aby nie wychodzili na przystanek nie sprawdziwszy wcześniej godziny odjazdu na naszej stronie internetowej – podkreśla rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek.

Poza zmianami dotyczącymi kursowania autobusów, zaplanowano także inną organizację ruchu tramwajów. Na niektórych liniach, podobnie jak w przypadku autobusów, zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy roboczy, a na innych zaczną obowiązywać rozkłady przewidujące zmniejszoną liczbę połączeń.

ZTM jednocześnie przypomina, że w komunikacji miejskiej cały czas obowiązują wprowadzone wcześniej zasady. W trosce o pasażerów m.in. zalecono codzienną, dokładną dezynfekcję wszystkich autobusów, tramwajów i trolejbusów, a pracownicy organizatora transportu regularnie prowadzą kontrole w tym zakresie. Ponadto są zalecenia, aby kierujący otwierali drzwi pojazdów na każdym przystanku tak, aby nie trzeba było dotykać przycisków. W zakresie infrastruktury ZTM zdecydował m.in. o dodatkowym czyszczeniu automatów biletowych.

Informacje o zmianach można znaleźć na stronie www.metropoliaztm.pl. (BP)

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.