Od przyszłego sezonu Robert Kubica będzie kierowcą testowym Alfa Romeo Racing. Grupa Orlen wspierająca polskiego kierowcę zostanie sponsorem tytularnym zespołu

Od przyszłego sezonu Robert Kubica będzie kierowcą testowym zespołu Alfa Romeo Racing. Polak będzie miał wpływ na rozwój techniczny zespołu i kontrolę wprowadzanych innowacji. Pierwszymi kierowcami zespołu na najbliższy sezon pozostaną Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi.

Ponadto Grupa Orlen wspierająca polskiego kierowcę, zostanie sponsorem tytularnym zespołu, który od sezonu 2020, będzie nazywać się Alfa Romeo Racing Orlen. Logotyp polskiego koncernu paliwowego pojawi się na bolidach, kaskach oraz na kombinezonach kierowców. Dodatkowo członkowie włoskiego zespołu będą brać udział w działaniach marketingowych Orlenu. Ponadto do akademii Alfa Romeo Racing dołączy trzech młodych polskich kierowców, którzy dostaną szansę rozwoju i perspektywy, by ścigać się w Formule 1.

Alfa Romeo Racing w zeszłym sezonie zajął ósme miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Raikkonen uplasował się na 12. miejscu wśród kierowców, a Giovinazzi był 17.

Dodał /

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search