Connect with us
Reklama

Uncategorized

„Opinie psychologiczne wskazują, że było tak, jak one mówią”. Były dyrektor Teatru Bagatela stanie przed sądem za molestowanie aktorek

Opublikowane

on

Kraków. Były dyrektor Teatru Bagatela stanie przed sądem za naruszanie praw pracowniczych i nietykalność cielesną 9 kobiet. Do Sądu Rejonowego w Krakowie trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko Henrykowi S.

– Zarzucono mu naruszenie praw pracowniczych, przestępstwa przeciwko wolności seksualnej oraz naruszenie nietykalności cielesnej. Te czyny dotyczyły 9 osób pokrzywdzonych. Naruszenie praw pracowniczych polegało na tym, że nie szanowano godności pracowniczej czy nie zapewniano bezpiecznych warunków pracy, czy też dyskryminowano pracowników ze względu na płeć. W odniesieniu 6 osób mówimy o doprowadzeniu do innej czynności seksualnej – poinformował Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

– Postępowanie przygotowawcze przed prokuraturą zostało zakończone. Zarzuty zostały potwierdzone, że mówią prawdę. Nawet opinie psychologiczne wskazują, że było tak, jak one mówią. W pełni ich opisy zdarzeń i czynów znalazły potwierdzenie właśnie w materiale dowodowym, zweryfikowane przez biegłego psychologa oraz w zeznaniach innych świadków – dodał Wojciech Nartowski, pełnomocnik pokrzywdzonych kobiet.