Connect with us
Reklama

Motoryzacja

Opony z nowymi oznaczeniami. Zmiany mają wejść w życie od 2021 roku

Opublikowane

on

Warszawa. Unia Europejska wprowadza nowe etykiety na oponach, na której pojawią się dwa nowe znaczki – płatek śniegu i tafla lodu. Ponadto w prawym górnym rogu na etykiecie pojawi się kod QR.

– Dzięki temu poprzez swój smartfon będziemy mogli wejść na stronę danej opony, poczytać o niej i dowiedzieć się o tych rzeczach, które nie mieszą się na etykiecie – powiedział Piotr Sarnecki z Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Oponowego.

W przyszłości na etykietach mają się pojawić także informację o szacowanym przebiegu opon i i ich ścieralności. Ale według fachowców – ciężko to zbadać. Nowe etykiety zostaną wprowadzone dopiero w maju 2021 roku.

 

Czytaj dalej

Motoryzacja

„Nie podbija serca, ale podbija portfel”. Tym samochodem dojedziesz na urlop do Chorwacji bez tankowania

Opublikowane

on

Nie podbija serca, ale podbija portfel. Dacia Sandero to samochód, którym dojedziesz na urlop do Chorwacji bez tankowania.
 
To wszystko za sprawą fabrycznie zamontowanej instalacji LPG. Opcja jest oczywiście dla chętnych, ale licząc na oszczędności, aż szkoda z niej nie skorzystać. Dacia Sandero to generalnie pojazd dla osób, które cenią sobie ekonomiczne rozwiązania. Bazowa wersja Essential z silnikiem generującym 100 KM oraz LPG kosztuje 51 900 złotych.
 
Czytaj dalej

Katowice

W doborowej obsadzie, ale bez kibiców. 11 września ruszy Rajd Śląska

Opublikowane

on

Dodane przez

11 i 12 września do rywalizacji w samochodowym Rajdzie Śląska stanie 117 załóg. Kierowcy na trasach tym razem nie spotkają jednak kibiców.

Powodem jest pandemia, bo – jak wyjaśniają organizatorzy – póki co fani sportu mogli wrócić jedynie tam, gdzie stosunkowo łatwo kontrolować i przewidzieć ich zachowanie. Takiej możliwości nie ma na rajdach. A jednak przeważa radość, że znów można się ścigać. – Mamy 117 załóg, w tym 70 załóg w Mistrzostwach Polski. Dla nas to nagroda za pracę w trudnych warunkach, że tylu kierowców obdarzyło nas zaufaniem i zgłosiło się na nasz rajd – tłumaczył Grzegorz Wróbel, prezes Fundacji Automobilistów. Dodajmy, że w swojej kategorii wystartują również samochody historyczne. Tutaj zgłosiło się 14 ekip.

Podczas siedmiu odcinków specjalnych zlokalizowanych  w Miedźnej, Jastrzębiu-Zdroju i Warszowicach, kierowcy będą mieli do przejechania łącznie ponad 100 km . Bazą, swoistym „domem” imprezy, będzie Stadion Śląski. To tutaj zawodnicy będą serwisować swoje samochody. A sama rywalizacja ma być wyjątkowo zacięta. – Poprzednie lata pokazały, że odcinki są wyjątkowo wymagające: dosyć niebezpieczne, bardzo szybkie i techniczne. W Mistrzostwach Polski ścigamy się o setne sekundy, trzeba „cisnąć” od startu, żeby być w tej walce – przyznał Kacper Wróblewski z Orlen Team.

WD

Czytaj dalej

Motoryzacja

Dynamiczny, praktyczny i luksusowy. Turystyczny motocykl, który wyróżnia się dbałością o każdy detal

Opublikowane

on

Jest dynamiczny i praktyczny. MV Agusta Turismo Veloce 800 Lusso to turystyczny motocykl, który wyróżnia się dbałością o każdy detal. W tym jednośladzie możemy regulować system ABS, kontrolę trakcji lub zawieszenie. Prezentowana wersja MV Agusta Turismo Veloce 800 Lusso kosztuje prawie 85 tysięcy złotych.
 
Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne