/

Opublikowano rozporządzenie o pierwszeństwie głosowania m.in. dla seniorów i ciężarnych

1 minuta czytania
Warszawa, 28.06.2020. Wybory prezydenckie 2020. Lokal wyborczy w XXX LO im. Jana Œniadeckiego w Warszawie, 28 bm. Trwa oddawanie g³osów w wyborach prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. (wo/doro) PAP/Wojciech Olkuœnik

Osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat i niepełnosprawni będą obsługiwani w lokalach wyborczych w pierwszej kolejności – przewiduje opublikowane we wtorek rozporządzenie Ministra Zdrowia.

We wtorek w Dzienniku Ustaw ukazała się nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym.

Zgodnie z nowymi przepisami w lokalu wyborczym w pierwszej kolejności obsługiwane będą osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat oraz osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub te, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.(PAP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.