Connect with us
Reklama

Na dzień dobry

Organizatorzy Pucharu Świata w Zakopanem boją się najazdu kibiców. „Policja będzie pilnowała porządku przed skocznią”

Opublikowane

on

Zakopane będzie gościć najlepszych skoczków świata już w najbliższy weekend (15-17 stycznia). Organizatorzy Pucharu Świata w skokach narciarskich obawiają się, że do stolicy polskich Tatr zjedzie się tłum kibiców. Na Wielkiej Krokwi odbędą się dwa konkursy: drużynowy i indywidualny. W poprzednich latach pod skocznią gromadziło się kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Tym razem z powodu pandemii koronawirusa kibice nie będą mogli obejrzeć zmagań skoczków na żywo. Mimo to organizatorzy spodziewają się, że ludzie będą gromadzić się poza terenem skoczni.
 
– Policja będzie pilnowała porządku przed skocznią. Burmistrz Zakopanego wprowadził zmianę organizacji ruchu w okolicach obiektu – poinformował Wojciech Gumny, cytowany przez Onet.
– Apelujemy do osób, które chciałyby się wybrać na zbliżające się konkursy, by kibicować z ulicy, żeby jednak wybrały transmisję w telewizji – dodał wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego.
 
Polacy wystąpią w Zakopanem w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Paweł Wąsek, Klemens Murańka.