///

Osocze.org. to pierwszy portal, który ma ułatwić zdobywanie osocza ozdrowieńców. Założyła go grupka śląskich społeczników

1 minuta czytania
fot. osocze.org
Od piątku działa PORTAL OZDROWIEŃCÓW  osocze.org., który powstał, by ratować  chorych na koronawirusa. Kto juz przebyl Covid-19 i czuje się dobrze – może się rejestrować i dać chorym bezcenny lek – piszą założyciele portalu, którzy pochodzą ze Śląska. 
Pomimo, iż Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wzywają do pełnej mobilizacji osocza nadal brakuje. Fakty są takie, że Centra nie mają bezpośredniego kontaktu z ozdrowieńcami, a pandemia nie zwalnia. Potrzeby w tym zakresie ciągle rosną. To dlatego Fundacja WhyNot stworzyła jako pierwsza platformę – osocze.org – do komunikacji pomiędzy ozdrowieńcem, RCKiK oraz szpitalem.
Wszystkie informacje można znaleźć na fanpage’u Fundacji why not. Dziś o 21.30 pierwszy live z ekspertami. Będzie można rozwiać swoje wątpliwościz zadając pytania.  Gośćmi będą dr n. med. Miłosz Dobrogowski i dyr. ds medycznych w Szpitalu w Zgierzu oraz Krzysztof Mazurkiewicz z RCKiK Racibórz. (BP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Poznali się w internecie. Mieli razem stworzyć szczęśliwy związek. Niedoszła partnerka straciła jednak sporą sumę pieniędzy, przez nowy rodzaj oszustwa „na amerykańskiego lekarza”

Następny wpis

Słabsze mecze reprezentacji Polski wynikają z kiepskiej atmosfery w drużynie? Jutro Polacy zagrają na Śląskim z Holandią