Connect with us
Reklama

Tarnów

Pijany kierowca zniszczył ogrodzenie, odciął mieszkańcom prąd i uciekł

Opublikowane

on

Jak informuje tarnowska policja do nietypowego wypadku doszło w Lisiej Górze. Nietrzeźwy kierowca wjechał w ogrodzenie, pozbawił mieszkańców domu prądu, po czym uciekł.

Uszkodzone ogrodzenie, zniszczona skrzynka z prądem i brak energii elektrycznej zastał właściciel świeżo wybudowanego domu w gminie Lisia Góra. Odpowiedzialny za spowodowanie strat kierowca Fiata Punto uciekł w pośpiechu. Poszkodowany widząc co się stało powiadomił policję, a sam wskoczył za kierownicę samochodu i ruszył za uciekinierem.

W pobliskim lesie spotkał jadące z przeciwnego kierunku punto z uszkodzonym zderzakiem, którego kierowca wracając z drogi bez przejazdu, przy próbie wyminięcia go utknął na dobre w grząskim podłożu. Zanim mężczyzna z fiata zdążył ponownie uciec tym razem pieszo, pozostawiając zagrzebany w błocie pojazd, właściciel uszkodzonego ogrodzenia zrobił mu zdjęcie, które posłużyło później do zidentyfikowania tożsamości sprawcy.

Tymczasem na miejscu pojawili się policjanci. Ustalili świadków, zabezpieczyli ślady i dowody oraz poddali zlokalizowanego w międzyczasie kierowcę fiata badaniu na trzeźwość. 40 letni mieszkaniec Podkarpacia ” wydmuchał” 2,5 promila i tym samym wyjaśnił powód „zderzenia się z ogrodzeniem” i ucieczki.

Źródło: materiały policji

Tarnów

Tarnów: pogrzeb dwóch dziewczynek, ofiar Holokaustu, na Cmentarzu Żydowskim

Opublikowane

on

Pogrzeb Salomei Korzennik i Racheli Pacher – żydowskich dziewczynek, których szczątki zostały ekshumowane – odbył się we wtorek wieczorem na cmentarzu żydowskim w Tarnowie. Nastoletnie przyjaciółki zostały zamordowane w sierpniu 1942 r. w Kołaczycach i tam wcześniej pochowane.

Czytaj dalej

Katowice

Znamy tegoroczną trasę Tour de Pologne. Po drodze Katowice, Rzeszów i Tarnów, z wielkim finałem w Krakowie

Opublikowane

on

Dodane przez

Czesław Lang zaprezentował trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. Wyścig zaskoczy wieloma nowościami. Pod względem sportowym będzie bardzo wymagający – mówi Czesław Lang.

Czytaj dalej

Tarnów

Zapraszamy! Otwarte! Teatr wznawia działalność i szuka “Mecenasów”

Opublikowane

on

Teatr im. Ludwika Solskiego do końca sezonu zaprezentuje dwie premiery, wróci do wcześniej granych tytułów na wszystkich scenach. Zostanie wprowadzony do sprzedaży „Bilet Mecenasa” a wielbiciele lektury będą mogli ją uskutecznić na Zielonym Dachu w towarzystwie aktorów. Nie zabraknie też wyjątkowego konkursu.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne