Plany na weekend? Historyczne rocznice, spacer po Tarnowie, potańcówka, horrory… Wybierajcie!

4 minut czytania

Zbliżający się weekend zapowiada się historycznie – w regionie obchodzone będą rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego oraz akcji „III Most”. Nie zabraknie też stałych wakacyjnych punktów – „Spacerków po Tarnowie” oraz „Potańcówek w Amfiteatrze”.

1 sierpnia to rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla uczczenia tej rocznicy o godzinie 17:00 na terenie Tarnowa zostaną włączone syreny alarmowe, które zawyją przez jedną minutę. Również o godz. 17:00 w Parku Strzeleckim rozpocznie się akcja „Powstanie Pokoleń”, czyli wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie piosenek z Powstania Warszawskiego. Nabożeństwo w intencji poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej rozpocznie się o godzinie 19:00 w kościele księży Filipinów. Po mszy odbędą się uroczystości pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Pamięć o Powstaniu Warszawskim obecna będzie także w innych częściach regionu. Już po raz drugi zorganizowany zostanie Zakliczyński Triathlon Turystyczny, który jest aktywną formą uczczenia pamięci walczących w Powstaniu Warszawskim. Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godzinie 17:00 złożeniem wiązanek kwiatów pod pomnikiem poległych i pomordowanych za Wolną Ojczyznę.

Wieczorem na tarnowski Rynek zawitają Emanacje 2015. To festiwal, który przez całe lato gości w najpiękniejszych zakątkach naszego regionu. Podczas koncertu 1 sierpnia (19:00-22:00) wystąpią: trzej skrzypkowie – Ari Poutiainen, Adam Bałdych, Mark Feldman oraz Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio w składzie: Paweł Kaczmarczyk – fortepian, Maciej Adamczak – kontrabas i Dawid Fortuna – perkusja.

Organizatorzy Wakacyjnego Kina w Parku Sanguszków zapraszają na „Wieczór Strachu”. Z powodu złej pogody ubiegłotygodniowe spotkanie z horrorem nie odbyło się, dlatego postanowiono je przełożyć na 1 sierpnia. Podczas plenerowych projekcji zaprezentowane zostaną filmy „Annabelle” i „Sinister”. Początek o godz. 20:30.

Przed nami także 71 rocznica akcji „III Most”, którą wspominamy 2 sierpnia. Uroczystości rozpoczną się mszą św. w intencji uczestników akcji, która o godz. 10:30 w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. W południe uczestnicy obchodów upamiętnią uczestników akcji pod pomnikiem poświęconym tamtym wydarzeniom. Wśród gości znaleźli się: Wiceminister Obrony Narodowej Beata Oczkowicz oraz Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Głos zabierze również płk Zdzisław Baszak, zastępca dowódcy akcji „III MOST” oraz organizatorzy obchodów – starosta tarnowski Roman Łucarz i burmistrz Radłowa – Zbigniew Mączka.

Tarnowskie Centrum Informacji, zaprasza na cykl wakacyjnych „Spacerków po Tarnowie”. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę miesiąca, najbliższe już 2 sierpnia. „Mury obronne i przejścia podziemne dawnego Tarnowa” to tytuł spotkania z historykiem, dr Krzysztofem Moskalem. Zbiórka godz. 15.00 przed Tarnowskim Centrum Informacji, Rynek 7.

Potańcówki w Amfiteatrze z tygodnia na tydzień gromadzą coraz większą liczbę mieszkańców miasta. Wszyscy, którzy lubią tańczyć mogą pojawić się na scenie muszli Amfiteatru w najbliższą niedzielę, 2 sierpnia w godz. 19:30-22:00.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Rejs maluje podróżnika z innej galaktyki. Na murze. Legalnie (zdjęcia)

Następny wpis

Gręboszów. Jak złodziej Walaszkiewicz zakpił sobie z kata Powiśla